Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sarı reçeteyi yazdı

CHP İl Başkanı Serkan

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, AK Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin’e yüklendi.  Sarı “Son zamanlarda milletvekillerimizin ve il başkanlığımızın yaptığı açıklamalara cevap vermeyi kendine görev bilen ve AK Parti’nin sözcüsü etiketini kullanan Mehmet Birol Şahin’in hezeyanları ve kendi siyasi ikbali uğruna iktidar partisini düşürdüğü durum komedi filmlerinden kesitler olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadar cehalet ancak cehalet üzerine yüksek tahsille mümkündür” dedi.

-Hakaret etmeyi kendine ilke edinmiş

Sarı “Her açıklamasında milletvekillerimize, partimize ve partimize oy veren gönül verenlere hakaret etmeyi ilke edinen Mehmet Birol Şahin’in cehaletine cevap vermek şart olmuştur. Kullandığı üslupla kendisini ve temsil ettiği siyasi partiyi her zaman küçük düşürmeyi başaran Mehmet Birol Şahin, Milletvekilimiz Ensar Aytekin’in EBA’ya dair eleştirisine verdiği cevap ile bilgisiz, ilgisiz, yetersiz bir AK Parti Grup Sözcüsü olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur”ifadesini kullandı.

-Cehaletini gözler önüne serdi

Sarı “Bütün milletvekillerimizle Balıkesir gündemini belirlemeye ve halkımızın sorunlarını görünür kılmaya devam ederken, AK Part adına açıklama yapma yetkisini kendinde gören Mehmet Birol Şahin cehaletini gözler önüne sermiştir. Son günlerde Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Akın’ın yaptığı açıklamaları ve gündeme taşıdığı konuları kendince eleştirmeye çalışan her açıklaması ile kendini küçük düşüren Mehmet Birol Şahin, en son Milletvekilimiz Ensar Aytekin’in Dursunbey’in kırsal mahallelerinde yaptığı çalışmada telefonun dahi çekmediği bir yerde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA sistemini eleştiren açıklamasına Birol efendi atlamış ve EBA TV ile EBA sistemini birbirine karıştırarak çanak antenle konuyu açıklamaya çalışmıştır” dedi.

-Çanak antenini yanından ayırma

Sarı “ Kendisine çanak anteni asla yanından ayırmamasını ve bizi izlemeye devam etmesini diliyoruz. Bu vesileyle, Birol’a anlatır gibi EBA sistemi üzerine söyleyeceklerimizi söyleyelim. EBA 2012 yılında Fatih Projesinin altyapısı olarak hazırlanan ve açılımı Eğitim Bilişim Ağı olan bir sistemdir.  EBA ilk kurulduğu günden bugüne başarılı olamayan ve rafa kaldırılan bir sistemken, pandemide tekrar hatırlanan bir sistemdir. EBA internet tabanlı bir sistemdir ve internet altyapısı olmayan yerde çalışması imkansızdır. EBA TV, Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT aracılığıyla imzalanan protokol sonucu pandemi sürecinde evden belirli saatlerde izlenebilen bir sistemdir. EBA TV için 3 ayrı kanal belirlenmiştir. EBA platformu da öğretmenlerin canlı olarak sanal sınıfta öğrencilerle buluşmasını amaçlayan bir sistemdir. Fakat, yaşanan yoğunluktan dolayı öğretmenler dahi sisteme girememektedir. EBA sistem altyapısının yetersizliği derslerin aksamasına da neden olmaktadır. Buna internete bağlanılmamasının yanında, sistemin kalabalığı aynı anda kaldıramaması, derse girişlerde yaşanan gecikmeler, ders bitmeden defalarca dersten kopmaların yaşanması en önemli sorunlardandır. Bakan dahil Milli Eğitimdeki herkes, EBA’nın aksadığını, kaynakların yetersiz olduğu, erişimin kısıtlı olduğunu ve geçerli bir sistem olmadığını bildiği için EBA öğrencilere zorunlu tutulmamaktadır. Balıkesir Valiliğimiz ve kaymakamlıklarımız, öğrenci kardeşlerimizin imkan yetersizliğini ortadan kaldırmak için tablet kampanyası yapmakta ve internet erişimi için GSM operatörlerine alt yapıyı güçlendirin çağrısı yapmaktadır. EBA için, ilçe merkezlerinde kurulan EBA Destek Merkezleri de vekilimiz Ensar Aytekin’in işaret ettiği gibi köylerde internet erişimi olmayan öğrencilerin sisteme girmesi için yapılmaya çalışılan bir düzenlemedir. Kaldı ki, köylerden İlçe Merkezlerine ulaşım da yine kısıtlıdır. Eğer bugün, haber sitelerine bakılırsa EBA sisteminin de “çok kalabalık” uyarısı ile çöktüğünü görmek mümkündür” dedi.

-Kimin koltuğunda gözün var?

Sarı, Meclis Üyesi Şahin’e “kimin koltuğunda gözün var?” diye sordu. AK Parti temsilcilerini halka, sisteme ve sorunlara yabancı olmakla suçlayan Sarı, Şahin’i sırf açıklama yapıp sözde cevap vermek için üst perdeden konuşarak küstahlığını sergilediğini öne sürdü. Sarı “AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi grup sözcüsü ve AKP İl başkanlığı sözcüsü gibi çalışan ve AK Parti adına her konuda açıklama yapan Birol Şahin tek başına kendisinin AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı, İl Başkanı Ekrem Başaran’ı ve AK Parti Milletvekillerini temsil etmeye çalıştığını görüyoruz.  AK Parti teşkilatı içerisinde kimin koltuğuna göz koyduğunu bilemeyiz ama şehrimize Kuva-yi Milliye kenti Balıkesir’e yakışmayan bir üslup ile açıklamalar yaptığı ortadadır” dedi.

-Sorunları gündeme getirmeye devam edeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi olarak şehirlerde vatandaşların yaşadığı sorunları gündeme getirmeye ve onların sorunları ile dertlenmeye, çözüm aramaya devam edeceklerinin altını çizen Sarı, “Yaptığımız her açıklamamız halkımızın sorunlarını gündeme getirmek için yapılan açıklamalardır. Bu kirli siyasetin parçası olmayacağımızı bir daha vurgulamak isteriz.” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tabanca, av tüfeği, ve uyuşturucu
Sıradaki Haber 3 Tutuklama