Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sarı seçimler öncesinde kadroları şişiriyor

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın yaklaşan yerel seçimler öncesinde belediye kadrolarını şişirdiği iddia edildi. Cumhuriyet Halk Parti Erdek Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Yüksel Değirmenci gazetecilere yaptığı açıklamada, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde mevcut yerel yönetimin işçi alımlarıyla belediye kadroları şişirmesine tepki gösterdi. Bu durumun Erdek Belediyesi’nin bozuk olan mali yapısını daha da zora sokacağını öne süren Değirmenci, “Bugün itibariyle Erdek Belediye Başkanlığı’nın borcu 300 milyon TL’dir. Yeni işçi alımlarıyla bu miktar daha da artacaktır. 15 aydan beri işçisine maaş veremeyen bir belediye başkanının siyasi kaygılarla yeni işçi alımları yapması etik değildir. Bu Erdek’e yapılan en büyük kötülüktür. Kendisinden sonra geleceğini düşündüğü kişiye zora sokmaktır” dedi.

-Belediye 15 aydan beri maaş ödeyemiyor ama …..
Seçilmesi halinde Kasım 2018’den sonra belediye bünyesine alınan işçi alımlarını mercek altına alacaklarının altını çizen Değirmenci “Erdek Belediyesi hiç kimsenin siyasi kaygılarla hareket edebileceği bir alan değildir. 15 aydan beri çalışanına maaş ödemeyen bir belediye başkanının yaklaşan yerel seçimler öncesinde yeni işçi alaşımları yapması Erdek’e yapılacak en büyük kötülüktür. Dönemimizde işçi alımlarının liyakata ve hakkaniyet çerçevesinde yapılacaktır” ifadesini kullandı. İktidarları döneminde çalışanların maaşlarının zamanında ödeneceğinin altını çizen Değirmenci, 15 aylık alacaklarının ise belirli bir ödeme planı içerisinde çalışanlara yapılacağını söyledi.

-Önce ipotekleri kaldıracağız
Kasım 2018 öncesinde işe alınan çalışanların iş akitlerinin sonlandırılması gibi bir programlarının olmadığının altını çizen Değirmenci “İşten çıkartmak bizim yönetimiz değildir. Ancak şişirilmiş kadrolar varsa, verimli bir çalışma ortamı yoksa, o arkadaşlarımıza daha rasyonel ve verimli ortamlar sağlayacağız. Çünkü kaynaklar Erdek’in kaynaklarıdır. Bana 300 milyon üzerindeki borcu nasıl kapatacaksın diye soruyorlar. Belediyenin 500’e yakın gayri mülkü var. Bunlar üzerindeki ipotekleri kaldırarak ihaleye yöntemiyle satışa çıkartacağız. Buradan elde edilen gelirlerle hem yatırım yapacağız hem de çalışanlarımızın maaş alacaklarını ödeyeceğiz. Bu konuda hukuk büromuz bedelsiz hukuk desteği verecektir” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuş Cenneti Kültür ve Turizm
Sıradaki Haber ATATÜRK NEREDE ?