Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sarı’dan 1 Eylül mesajı

Sarı’dan 1 Eylül mesajı

Başkan Serkan Sarı’nın 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sarı, savaşın yalnızca ölüm anlamına gelmediğini aynı zamanda yıkım demek olduğunu yoksulluk demek olduğunu vurguladı. Barışı her gün savunmanın önemine değinen Sarı, “Kan ve işgallerin gölgesinde, bunca savaş çığırtkanlığı arasında, silahlara sus demek için, savaşın diline alışmamak için yalnızca bugün Dünya Barış Günü’nde değil her gün barışa bir şans vermek boynumuzun borcudur” dedi.

-Savaş acı ve ağıttır

Savaşın acı, ağıt anlamına geldiğinin altını çizen Sarı mesajında “bugün Ortadoğu’da yaşananlar, Suriye’de yaşananlar ve oradaki kirli savaşın yansıması olan ve ne yazık ki gündelik hale gelen acılar savaş çığırtkanlarının kazandığını göstermektedir. Bu yüzden ortak paydamız barış olmalı, bu toprakların insanları için en kötü barışın en haklı savaştan iyi olduğunu her fırsatta anlatmak zorundayız. Savaştan medet umanların yarattığı cehenneme ortak olmayacağımızı her fırsatta söylemek zorundayız.” dedi.

-Sarı, tarihe baktığımızda onun savaş isteyenleri de barış isteyenleri de yazdığını dile getirdi. Tarihte her acı olayda savaş isteyenlerin adını gördüğümüzü vurgulayan Sarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Savaş zaruri olmadıkça cinayettir” sözünü hatırlattı. “Barış umudu hiç yitmesin, daha demokratik, daha eşitlikçi, daha adil bir dünya umudumuzu asla yitirmemeliyiz” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi’de yaya çizgilerini yenileme
Sıradaki Haber Karesi’de yaya çizgilerini yenileme