Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sarı’nın iftira kampanyası Şahin’den döndü

Sarı’nın iftira kampanyası Şahin’den döndü

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı’nın lunapark alanının satışının  Meclis toplantısına gelmeyen 7 CHP’li sebebiyle gerçekleştiğine yönelik iddialarına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin’den sert tepki geldi.

-Gelseler de Meclis’ten geçiyordu

Sarı’nın  CHP’li belediye başkanı ve meclis üyelerini kasten ve örtülü bir anlaşma ile Meclis toplantısına gelmediklerini belirterek onları kamuoyu önünde küçük düşürme çabasına girdiğini öne süren Şahin, ” 7 CHP’li o günkü Mecliste olsaydı ve hepsi ret oyu verseydi satış kararı yine kabul edileceği son derece açıktır. Oylama bu halde 38 ret 46 kabul olarak değil de 45 ret 46 kabul olacaktı. Üstelik o günkü Meclis toplantısına 2 AK Partili üye gelememişti. Bu durumda 7 CHP’li 2 AK Partili gelseydi oylama neticesinin 45 ret 48 kabul olacağı açıktır” dedi.

-Sarı’dan mesnetsiz iddialar

Şahin “CHP’nin İl Başkanı Serkan Sarı’nın kendi partisine mensup 2 Belediye Başkanı ve 7 Meclis üyesine kamuoyu önünde bu şekilde ithamda bulunması siyasi gaf ve acizliktir. Bu CHP’nin içinin ve kalplerinin ne derecede çürümüş olduğunun ispatıdır. CHP İl Başkanı Büyükşehir Meclis oylama bahanesiyle parti içi hesaplaşma ve milletvekili seçimine yönelik itibarsızlaştırma operasyonu yapmaktadır” ifadesini kullandı.

-Daha öncede dava açılmış yargı ret etmişti

Bu gayrimenkulün önceki satış kararına karşı CHP’li bir Meclis üyesinin dava açtığını anımsatan Şahin “Ancak Balıkesir İdare Mahkemesi “satışın iptali talebini” reddetti. Hukuk’tan da cevabı aldılar ama gene akıllanmadılar tribünlere oynamaya devam ediyorlar. CHP burasının meydan olmasını talep ederek zerre kadar mantığı ve realitesi olmayan bir istekte bulunmuş. Söz de bazı hassasiyetleri var. Hiçbir şey bilmeseniz Google Earth’a girip arsanın görünümüne baksanız konumu, çevresi ve şekli itibariyle buradan bir meydan olmayacağını okuma yazma bile bilmeyen birisi rahatça anlayacaktır” ifadesini kullandı.

-İmar değişikliği Sarı döneminde yapılmış

Bahse konu arsanın imar değişikliğinin CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın Büyükşehir Meclis Üyesi olduğu dönemde yapıldığını anımsatan Şahin “ CHP İl Başkanı Serkan Sarı 2014-2019 döneminde Karesi ve Büyükşehir Meclis üyesiydi. Satışa konu arsa imar durumu Serkan Sarı’nın da olduğu Mecliste 2015 yılında “Ticaret+turizm+konut” olarak değiştirilerek bu haliyle satışa hazırlanmış oldu. Bu karar ile arsanın değeri arttırılmıştı. Bu gün il başkanı sıfatıyla “meydan olsun” diyerek satışa karşı çıkan Serkan Sarı ve CHP İmar değişirken niçin “Burası meydan imarı olsun” demedi..? Niçin tek kelime etmedi acaba? Bu olgu Serkan Sarı ve CHP’nin ne kadar samimiyetsiz ve bilgisiz biçimde şov yaptığının belgesidir” dedi.

-Düzene uymayan ihraç ediliyor

CHP’nin rant diktatörlüğüne uymayan Meclis üyelerini ihraç ettiğini dile getiren Şahin “ CHP Balıkesir’de öylesine katı bir “Rant düzeni” kurmuş durumda ki bu düzene uymayarak il başkanının emrettiği biçimde oy kullanmayan Meclis üyelerini ihraç ediyor. Geçtiğimiz yıl il başkanının istediği biçimde oy vermediği ve fikrini söylediği için Karesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi Cengiz Dikici CHP’den “ihraç” edildi. Son olarak da Ayvalık ve Büyükşehir Meclis Üyesi Ahmet Erkal ile Ayvalık Meclis Üyesi İsa Aslan CHP’nin “rant” kararına karşı çıktıkları için partiden ihraç edildiler. Geçtiğimiz ay Ayvalık Meclisinde kat artışı yapılarak kişiye özel rant kararı alınmak istenmiş, CHP’li bazı Meclis üyeleri buna karşı çıkmış ve bu görüşlerini söyledikleri için odaya kilitlenmişti. Rant kararı Ayvalık Meclisinde eşit oy çıkması sebebiyle Belediye Başkanının oyu üstünlük sağlaması sebebiyle kabul edilmişti. Olay basına “Kilitli demokrasi” olarak yansımıştı. CHP’nin rant düzenine uygun oy kullanmayan bu iki Ayvalık Meclis üyesi de CHP’den ihraç edildi” dedi.

-CHP’nin rant ve beton aşkı

Şahin devamında şunları söyledi “CHP Balıkesir’de rant ve beton aşkıyla gözü dönmüş bir biçimde icraatlar yapmakta ancak kendi yaptıklarını Büyükşehir’e iftira olarak yönlendirince temizlendiklerini zannetmektedirler. CHP’li İlçe Belediyelerinde bunlar olurken CHP İl Başkanı bir elinde cımbız bir elinde ayna ağaç katliamını, satış ihalelerini mi seyrediyordu.? Büyükşehir Belediyesi’nin imarını değiştirerek değer kattığı kendi gayrimenkulünü satmak istediklerinde hepsine karşı çıkıyorlar. Sonra kendilerine ait ilçe Belediyelerine dönüp satış yapıyorlar”

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BBB’den müjde!
Sıradaki Haber BBB’den müjde!