Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sarı’nın oda üyelerine mobbing uyguladığı iddiası

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın adaylardan Yaşar Ceyhun Mırız’ın ilçe merkezinde düzenleyeceği yemekli tanıtım toplantısına katılmamaları konusunda oda üyelerine mobing uyguladığı iddia ediliyor.

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin

4 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Erdek Ticaret Odası seçimleri öncesinde Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın adaylardan Yaşar Ceyhun Mırız’ın ilçe merkezinde düzenleyeceği yemekli tanıtım toplantısına katılmamaları konusunda oda üyelerini tehdit ettiği ve mobbing uyguladığı öne sürülüyor.

-Toplantı iptal edildi
Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Mırız, Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın üyelere yaptığı baskı ve tehditlerden dolayı ilçede yapmayı planladıkları yemekli aday tanıtım toplantısını iptal ettiklerini söyledi. Yemek programını Ticaret Odası üyelerini baskı ve tehditlerden koruma adına iptal ettiklerinin altını çizen Mırız “Biliyoruz ki; yemeğimize katılacak her üyemiz tek tek aranıp tehdit edilecek ve geçmişte yaşandığı üzere işyeri sahiplerimizin işyerlerinin önüne çöp bidonları konulacak, vidanjör çekilecek, inşaatı mühürlenip tabelaları kaldırılacak. Böylesi bir duruma oda üyelerini düşürmemek adına iptal ettiğimiz yemek programımızın bütçesinin bir kısmını Afrin Zeytindalı Operasyonu’nda şehit olan askerin ailelerinin adına Mehmetçik Vakfı’na, bir kısmını da Erdek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bağışlayacağım” dedi.

-Oda başkanları baskı yapıldığı öne sürülüyor
Mırız şunları söyledi “Bu zamana kadar tehditlerle Erdek halkı üzerinden ellerini çekmeyen Sarı Ailesi, yandaşlarını adalara götürerek yaptığı baskıyı bir kez daha gözler önüne sermiştir. Ticaret Odası seçimlerine taraf olmayacağım diye gazetelere beyanatlar veren Hüseyin Sarı, kişi ve kurumları zorla taraf durumuna düşürmüştür. Esnaf ve Ziraat Odası ve diğer oda başkanlarının taraf olunan bir platform içerisinde ne işleri var? Bu baskı rejiminin kişi ve kurumlar üzerindeki etkisini şiddetle kınıyor ve odaları taraflı bir platform içerisinde bulunmalarını temsil ettikleri kişiler adına etik bulmuyorum”

-Tarafsızım diyor ama taraf oluyor
Erdek Ticaret Odası’nın durumunun içler acısı olduğunun altını çizen Mırız “Ticaret Odası seçimlerine Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı dayanamayıp el atmıştır. Ticaret Odası üyelerini tanıtmak belediye başkanının görevi midir? Ticaret Odası başkan adayının olması gereken yerde Erdek Belediye Başkanının ne işi vardır? ETO Başkan adayı kendilerini ifade edemiyorlar mı da bu görevi Erdek Belediye Başkanı üstlenmiştir? Hüseyin Sarı’nın Avşa’da yaptığı konuşmanın aynısını acaba Erdek’te yapabilecek midir? İnsanların özgür düşünce ve iradelerini savunduğunu iddia ettiği için Erdek’te tehdit ettiği insanların yüzüne ifade edebilecek midir? Tarafsızlıktan bahsedip insanları taraf olmaya zorlamalarını da etik bulmuyorum” dedi.

-Önce personel maaşlarını öde
Sarı’nın Erdek Ticaret Odası’nın belediyenin arka bahçesi olmadığını yönündeki açıklamalarının gerçek olmadığını söyleyen Mırız “Madem hiçbir kurumun gelirini kullanmıyorsun, bulunduğun makamının gelirinin on kat fazla olduğunu iddia ediyorsun o zaman Erdek Belediyesi personelinin maaşlarını neden ödemiyorsun? Bir şeyler gösteriş yapmaktan geçmiyor, icraat yapmak gerekiyor. Bugüne kadar bizler verdiğimiz her sözün ve vaadin arkasında durduk. İnsanlara iftira atarak onlara leke atarak yolumuza devam etmedik. Biz insanların hataları önünde gece gibi karanlık olmasını bildik. Kimsenin zor durumundan ve yumuşak karnından faydalanmadık. Bana yedi kat yabancı dediniz. Erdekli dostlarıma benim dışarıdan biri olduğumu ikna etmeye çalıştınız. Madem gerçek Erdekli sensin o zaman Erdek için yaptıklarımızı gel masaya koyalım hangimiz daha fazla hizmet etmiş görelim. Erdek için birileri güzel şeyler yapmak istiyorsa köstek değil destek olunsun. Ben ve ailem Erdek’in gelişmesi ve değişmesi için uğraşıyoruz ve uğraşmaya devam da edeceğiz. Bu yolda ister bizlere destek olunsun ister köstek olunsun. Ben Erdek’te rahmetli babam Halil Osman Mırız’ın izinden yürüyorum. Sıradan bir Ticaret Odası seçimini kaybetme korkusuyla insanlara saldırmaktan vazgeçin. İnsanların özgür iradelerine dizgin vurmayın. Bu sebeplerden dolayı ben Erdek Ticaret Odası’na başkan adayı oldum ”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sahillerde gerçekleştirdiği;
Sıradaki Haber Plaj sayısı 49’a yükseldi