" /> Sarı’nın “tehdit” iddiası balon çıktı – Marmara Olay

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sarı’nın “tehdit” iddiası balon çıktı

Sarı’nın “tehdit” iddiası balon çıktı

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi beni ölümle tehdit eden kişilere Erdek’te büfe veriyor” şeklindeki açıklamalarına AK Parti Erdek Belediye Meclis Üyesi Ceyhun Mırız’dan sert tepki. Mırız, Sarı’nın bugün kendisini tehdit ettiğini öne sürdüğü kişilere geçmişte eşini korumaları karşılığında beach, kafeterya ve çay bahçesi işletmesi verdiğini iddia etti.

-Erdekli’yi Erdekli’ye kırdırma
Sarı’nın daha düne kadar birlikte yürüdüğü “kardeşim” dediği bu insanları bugün kendisini ölümle tehdit kişiler olarak sosyal medya hesabından lanse ettiğini dile getiren Mırız “Hayal kurma. Bu isimlere kampanyalarında hedef göstererek iftira atamazsın. Meydanlarda insanları birbirine düşürme. Bu insanlar yargılanmadı, ifadeleri bile alınmadı. Siyaset uğruna yaktığın canları sen bilirsin. Erdekli’yi Erdekli’ye kırdıramazsın. Meydanlarda atıp tutmakla olmuyor. 3-5 kişiyi kandırabilirsin ancak bizleri kandıramazsın” diye tepki gösterdi.

-Belediyenin parasıyla ağalık yapmış
Yasalar gereği belediye başkanlarının katıldığı düğünlerde taktıkları altınları kendi cebinden ödemek zorunda olduğunu anımsatan Mırız, Erdek Belediye Başkanı Sarı’nın 2018 yılında katıldığı düğünlerde 40 bin TL’ye yakın altın taktığını ve bunun bedelini belediyeye ödettiğini açıkladı. Mırız, Sarı’nın anlaşılmaması için düğünlerde taktığı altınları Avşa Adası’ndan getirdiğini dile getirdi. Sarı’ya “bu gizlilik niye” diye soran Mırız, bu uygulamanın 2014 yılından bugüne kadar devam ettiğini dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?