Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sarı’ya 1 yıl hapis cezası

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’ya , darbe girişiminin olduğu gece, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımdan dolayı 1 yıl hapis cezası verildi.

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın başarısız darbe girişiminin olduğu gece, sosyal medya hesabından yaptığı “TRT’de işlem tamam” yazılı paylaşımı nedeniyle hakkında açılan davanın görüşmelerine Erdek Sulh Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme darbe sonrasındaki paylaşımından dolayı Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’ya temyiz yolu açık olmak üzere 1 yıl hapis cezası verirken bu paylaşıma yorumda bulunan kişilere ise 25 ay hapis cezası verdi.

-Darbe sonrası paylaşımda bulunmuştu
Hatırlanacağı üzere Erdek Belediye Başkanı Sarı, iddiaya göre 15 Temmuz akşamı sosyal medya hesabından “TRT’de işlem tamam” paylaşımını yapmıştı. H.Ş’nin suç duyurusu üzerine Hüseyin Sarı, savcılığa çağrılmıştı. Sarı, savcıya verdiği ifadede “Benim kişiliğimi bilen herkes böyle bir durumu desteklemeyeceğimi bilir. Ben o paylaşımı TRT’nin yayınına olumsuz yönde bir müdahale olduğu ve zorla yayın yaptırıldığı için yazdım. Asla böyle bir teşebbüsü desteklemedim” demişti. Sarı, ifadesinin ardından adlı kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta
Sıradaki Haber Başkan Sünnet Törenlerine Katıldı