Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sarı’ya soruşturma talebi

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu,

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu, Balıkesir Valiliği’nden Erdek Belediye Zabıtasının görev ve yetkisi olmadığı halde uyuşturucu türevi ilaçları araçlarda taşıyarak, köpekleri vurmasına ilişkin soruşturma açılmasını talep etti. Haykonfed tarafından, Balıkesir Valiliğine yapılan müracaatta psikotropik ve narkotik ilaçları görev ve yetkisi olmayan kişilere uygulattıran, araçlarda serbestçe taşıtan ve ayrıca sahipsiz hayvanlara yönelik uygulamalar konusunda yasaları ihlal eden belediye yetkilileri hakkında soruşturma açılması talep edildi.

-Hyavanseverler Sarı’yı valiliğe şikayet etti
Haykonfed Balıkesir Valiliği’nden, uyuşturucu türevi olan ’’Psikotropik ve narkotik ilaçları’’, hayvanları yakalatmak amacıyla görev ve yetkisi olmayan zabıta görevlilerine uygulattırarak, belediye araçlarında serbestçe taşıtarak 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu Madde 13- 14 ve TCK.188. Maddeleri ilgili fıkralarında yer alan yasal hükümleri ihlalden Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, ilgili başkan yardımcısı hakkında soruşturma başlatılmasını talep etti.

Haykonfed, Balıkesir Valiliği’nden psikotropik ve narkotik ilaçları görev ve yetkileri olmadıkları halde uygulamakla görevlendirilen belediye görevlileri için, emri veren ve işveren konumunda olan Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ve ilgili başkan yardımcısı hakkında 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nı ihlalden soruşturma açılmasını talep etti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

50 Adet Kenevir Bitkisi Bulundu.
Sıradaki Haber Erdek’te Esrar Yetiştiren Şahıs Yakalandı