Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Satırlı: külliyen yalan

Petrol İş Sendikası Bandırma

Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İlyas Satırlı, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, örgütlü oldukları Bagfaş işyerinde 150 işçinin iş akitlerine son verildiğine yönelik iddialara açıklık getirdi.

-150 işçi işten çıkartılmadı

Bagfaş’ta bu güne kadar iş akitlerine son verilen işçi sayısının 31 kişi olduğunu dile getiren Satırlı, bu işçilerin sendikalı olduklarından dolayı değil, işverenin fabrika bünyesindeki 3 üniteyi kapatmasıyla ilgilidir. 150 işçinin iş akitlerine son verildiğine yönelik iddialara tamamen asılsızdır, yalandır” dedi.

-Bagfaş’ta 146 üyemiz var

Açıklamasında Bagfaş ile yapılan toplu sözleşmeye de değinen Satırlı “ Bagfaş iş vereniyle 3 yıllık bir sözleşme imzaladık. Bu sözleşme 1999 yılından bu yana Bagfaş ile yapılan ilk sözleşmedir. Bagfaş’ta çalışan sendikalı işçi sayımız 146’dir”,fadesini kullandı.

-Hedef 15 ayda binin üzerinde üye sayısına ulaşmak

Petrol İş Sendikası Bandırma Şubesi’nin toplam üye sayısının 868 olduğunu dile getiren Satırlı “Hedefimiz üye sayısını binin üzerine çıkarmaktır. Gönen ve Biga OSB’de örgütlenmeyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Görev süremizin bitmesine 1 yıl 3 ay kaldı. Bu süre içerisinde bu sayıya ulaşacağımızı düşünüyorum” ifadesini kullandı. Basın toplantısında Şube Başkan Yardımcısı Gökhan Yavaş, Yönetim Kurulu Üyesi Samet Titiz, Bagfaş İşyeri Temsilcisi Hakan Özakbaş’ta hazır bulundu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Sıradaki Haber MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI