• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %1,92
Seçim öncesi anlamlı Ankara ziyareti

Seçim öncesi anlamlı Ankara ziyareti

BANDIRMA- Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, Bansiad Başkanı Funda Dedeoğlu, Mimarlar Odası Başkanı Mehmet Ali Ozar ve Kasaplar Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

-Ankara temaslarını anlattılar
Bandırma Heyeti, temaslar kapsamında, AK Parti MYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ı ile bir görüşme yaptı. Görüşmelerde, 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimler öncesinde Bandırma’nın neden il yapılması gerektiğini içeren kapsamlı rapor parti temsilcilerine teslim edildi. Bandırma’nın il olma talebi yinelendi. Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, Bansiad Başkanı Funda Dedeoğlu, Mimarlar Odası Başkanı Mehmet Ali Ozar ve Kasaplar Odası Başkanı Şerafettin Çıkar bu gün Oda Toplantı Salonunda düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla Ankara temasları hakkında gazetecileri bilgilendirdi.

-Yeterli sayıda temsil edilmiyoruz
Heyet adına açıklama; Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz tarafından yapıldı.
9 milletvekili çıkaran Balıkesir’in, merkez ilçeler hariç en büyük ilçesi olan Bandırma’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsilinin azami düzeyde sağlanmasının en büyük temennilerinden biri olduğunu vurgulayan Yılmaz, Bandırma’nın TBMM’de yıllar boyunca hak ettiği sayının çok altında milletvekili ile temsil edildiğinin altını çizdi.

-Bandırma’nın il olması talep değil mecburiyettir
Yılmaz “Marmara Bölgesinin gelişime en açık şehri olan ilçemizin; İl olması artık bir mecburiyettir. Balıkesir ili ile arası 100 km olan ve kamu kurumları nezdinde işlem yapmak işlem yapmak mecburiyetinde kalan işletmelerin, Balıkesir’e gitmesi zaman ve para kaybına sebep olmaktadır. İçerisinde barındırdığı sanayi, tarım, turizm ve artan ticaret hacmi ile İl olmayı en çok hak eden ilçelerden biri olan şehrimizin bu talebinin artık yerine getirilmesi gerekmektedir”dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?