Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Seçimler öncesinde listelerin kaçırıldığı iddiası

Ziraat Odası Başkanlığı’na aday

Ziraat Odası Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Yeni Sığırcı Muhtarı Özden Gümüş, 30 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan delege seçimleri öncesinde seçmen listelerinin mevcut oda yönetimi tarafından kendilerinden kaçırıldığını öne sürdü.

Delege seçimleriyle ilgili Oda yönetimi tarafından üreticilere bilgi verilmediğinin altını çizen Gümüş, “Odamız üyeleri mevcut yönetimden memnun değildir. Bunu bildikleri için delege seçimlerini kamuoyuna duyurmadan yapmak istiyorlar. Oysa seçimden 15 gün önce listelerin mahalle muhtarlıklarına ulaştırılması gerekirken Oda yönetimi tarafından bu konuda bir şey yapılmamaktadır. Listeler mevcut yönetimi desteleyecek kişi ve muhtarlıklara el altından teslim edilmektedir. Korku dağları sarmış. Sadece seçimi nasıl kazanırız düşüncesiyle hareket eden Oda yönetiminin ilçemiz çiftçisine verebileceği bir şey yokturr” dedi.

-Adayım
Gümüş “Bugüne kadar üreticinin hak ve hukukunu savunmaktan aciz bir yönetim sergileyenler bu davranışlarıyla bundan sonrada üreticiler için bir çalışma yapamayacaklarını açıkça göstermişlerdir. Üreticinin haklarını koruyacak, ARGE çalışmalarını yürütecek, büyük projeleri hayata geçirebilecek yeni bir oluşuma ihtiyaç vardır. Bunların hayata geçirilmesi için Bandırma Ziraat Odası Başkanlığı’na adayım” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı