Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Seçimleri gölgelemek istiyorlar”

CHP Balıkesir Milletvekili ve

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin yaptığı yazılı bir açıklama ile yerel seçimleri değerlendirdi. Aytekin, açıklamasında AKP’nin seçimleri ülke genelinde gölgelemek istediğini öne sürdü. Aytekin “İstanbul’da 18 bin fark için geçersiz oyları tekrar saydıranların, Balıkesir’de 9 bin oy farkı için geçersiz oy sayımı talebini reddetmeleri demokrasi utancıdır” dedi.

-Bunun adı iki yüzlülüktür
Aytekin “İstanbul’da 18 binlik fark sonucu, geçersiz oyların sayılması talebi Seçim Kurulları tarafından kabul ediliyor. Ama ne hikmetse 9 bin oy farkla alınan ve Balıkesir’de aynı gerekçeyle yapılan itiraz reddediliyor. Aynı gerekçeyle, aynı kurullara yapılan itiraz Millet İttifakı için işletilmiyor. Ama söz konusu iktidar olunca itirazlar kabul ediliyor. Bakınız, Yücel Yılmaz da bu şehrin evladıdır, İsmail Ok da. Kim kazanırsa kazansın tebrik etmek hepimize yakışan onurlu bir tavırdır. Balıkesir’de geçersiz oyları saymayıp, İstanbul’u sayıyorsanız bunun adı adalet değil iki yüzlülüktür” şeklinde konuştu.

-Balıkesir’deki geçersiz oylar tekrar sayılmalı
Balıkesir Seçim Kuruluna çağrıda bulunan Aytekin “İstanbul kararları emsal kararlardır. Geçersiz oyları tekrar sayın. Sizler hukukçusunuz, kimsenin emriyle değil hukukun kurallarıyla ve içtihatlarıyla hareket etmek zorundasınız. Geçersiz oyları tekrar sayın. Bu bir kul hakkıdır. Bu hakkın yenmesine sakın ola aracı olmayın. Bizler sandıktan çıkan her bir oyun vatandaşımızın onurlu bir emaneti olduğunu düşünüyoruz. Bu yalnızca bizim talebimiz de değildir. İktidar partisinin sözcülerinin yaptığı açıklamaları yalnızca İstanbul olarak değerlendirmeyin. Hukuk hepimize lazımsa, hukukun ve adaletin gereğini yapın” ifadesini kullandı.
.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor son olarak 2. Lig
Sıradaki Haber Fırtına gibi esecek