Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sert İyi Parti’den aday adayı oldu

Yönetim Danışmanı Murat Sert,

Yönetim Danışmanı Murat Sert, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde İYİ Parti’den Bandırma Belediye Meclis Üyesi aday adayı oldu.
Sert “Artık yeni sözler söyleyecek farklı bakış açılarına sahip genç siyasi aktörlere ihtiyacımız var. Yaşadığım doğup büyüdüğüm şehri seviyorum, artık Bandırma çağ atlamalı anlayışlar değişmeli. Bu nedenle görev almaya bu güzel şehre hizmet etmeye hazırım. Bandırma Belediye Meclisinde el kaldırıp indiren değil, farkındalık yaratan bir meclis üyesi olacağım. Üstlendiğim sorumluluğun farkındayım ve en iyi şekilde bunu yerine getireceğim” dedi.

-Gelecek için umut vermiyorlar
Sert devamında şunları söyledi “Bir ekonomik kriz içindeyiz, bundan her kesim olumsuz etkileniyor. Bandırma Belediyesi’nin yeni kardeş şehirler bulup Bandırma’yı dünyaya açması gerekiyor. Yeni pazarlara yeni iş birliklerine ihtiyacımız var, kentimize doğru yatırımlar yapamadığımız gibi kaynaklarımızı da verimli kullanamıyoruz. Hem göç alan hem de göç veren bir kentiz, Bandırma’nın demografik yapısı hızla değişiyor. Bandırma Belediyesi’nin bunu ön görüp gelecek yıllar için planlama yapması gerek. Halen daha mevcut ve geçmiş yönetimler trafik sorununu, park sorununu, sel baskınları sorunlarını çözememişken aynı anlayışlarla devam etmek gelecek için pek umut verici gözükmüyor”

-Marka şehir olacağız demekle bu olmuyor
Bandırma’nın kültürel ve tarihi özelliklerinin modern zamanlara yenilerek yok olduğuna değinen Sert “Gerçekten marka bir kent olmak istiyorsak Bandırma’nın farklılığını ön plana çıkarmalıyız Bandırma’ya ait özellikleri zihinlere kazımalıyız. Tarihe geçmiş bir Bandırma Vapurumuz var mutlaka bunu Bandırmaya kazandırmalıyız. İkinci üçüncü kuşak esnaflarımız sanayicilerimiz var şehrimize ait lezzetlerimiz ürünlerimiz var bunları mutlaka hem ülkemize hem de dünyaya tanıtmalıyız. Marka şehir olacağız demekle bu olmuyor. Önce bunu gerçekten başarabilecek vizyonu ortaya koymalıyız’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı