Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sert konuştu: “O baz istasyonunu yıkarım”

Belediye Başkanı Tolga Tosun, son günlerin önemli polemik konuları arasında bulunan General Balçı Çamlığına baz istasyon kurulmasıyla ilgili sert konuştu.

Belediye Başkanı Tolga Tosun,

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, General Balçı Çamlığına yapılmak istenen baz istasyonuyla ilgili Bandırma Belediyesinin sorumluğunun bulunmadığını söyledi.

-Kira sözleşmesini Kaymakamlık ve Milli Emlak yapmış

Bahse konu alanla ilgili GSM şirketinin Milli Emlak ve Kaymakamlıkla kira sözleşmesinin bulunduğunu anımsatan Tosun, “Baz istasyonun yapılacağı alan askeriyenin mülkiyetindedir. Bundan dolayı mülkiyetimizde olmayan bir alanla ilgili yerel yönetim olarak bizim izin verebilmemiz söz konusu değildir.Kaldı ki bahse konu GSM şirketinin General Balçı Çamlığına baz istasyonu kurulmasıyla ilgili her hangi bir müracaatı da yoktur”dedi.

-Yıkarım
Yaşanan gelişmelerin ardından bahse konu GSM şirket temsilcilerinin baz istasyonun yapımıyla ilgili General Balçı Çamlığına giriş ve çıkışlarını yasakladığını açıklayan Tosun “Orası binlerin spor yaptığı ve çocukların oyunlarını oynadığı önemli rekreasyon alanıdır. Ayrıca GSM şirketinin belediyeden demir ve beton dökmek için ruhsat izni alması gerekiyor. Bu güne kadar GSM şirketinin belediyemize böyle bir müracaatı ve izni yoktur. Belediye olarak bu işi nezaket kuralları çerçevesinde çözmek istiyoruz. GSM şirketinin baz istasyonu kurmasıyla ilgili mücavir alanımız içerisinde uygun yerler var. Yerel yönetim olarak bu konuda GSM şirketine gerekli desteği de vermeye hazırız. Buna rağmen bahse konu GSM şirketi General Balçı Çmalığında baz istasyonu kurma konusunda ısrarcı olursa kaçak işlemden dolayı ceza ve gece kondu kanununa muhalefetten dolayı baz istasyonunu yıkarım” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Helal olsun Tolgaya. Peynirci olsaydı GSM şirketiyle anlaşır sakalına bakardı. Sonra fakirleştim edebiyatı yapardı. Şaibeli peynirci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI