Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Seyyah Misali Gezerek Öğreniyorum” projesi

Zonguldak Prof. Dr. Şehit İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri “Seyyah Misali Gezerek Öğreniyorum” projesi kapsamında Bandırma’ya geldi. Konuk öğretmen ve öğrenciler 16-20 Ekim tarihleri arasında Bandırma ‘da misafir edilecek.

Zonguldak Prof. Dr. Şehit

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Projesi çerçevesinde Bandırma Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Prof. Dr. Şehit İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin paydaşlığını yaptığı “Seyyah Misali Gezerek Öğreniyorum” projesinin 2.etabı başladı. Proje kapsamında Prof. Dr. Şehit İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Bandırma’ya geldi.

16-20 Ekim tarihleri arasında proje çerçevesinde Bandırma Ali Öztaylan İmam Hatip Lisesi’nde derslere girecek olan Prof. Dr. Şehit İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenlere, tarihi mekânlar, doğal güzellikler, müze, ören yerleri, şehitlikler, camiler ve kütüphaneler gezdirilecek. Pansiyonu olan Anadolu imam hatip liselerinin başvurabildiği projede “Seyyah Misali Gezerek Öğreniyorum” adlı proje ile Balıkesir / Bandırma Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Zonguldak Merkez Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı 2023 Kabul Edilen Okullar arasında yer aldı.

Program ile Türkiye genelinde 546’sı kız ve 350’si erkek olmak üzere toplam 896 öğrenci eğitim öğretim süreciyle birlikte çeşitli faaliyetler gerçekleştirecek. Öğrenciler 49 ilde toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri ve Rasim Özdenören ve Hayrettin Karaman’a yönelik etkinlikler de yapacak. Öğrencilerin proje süresince edindikleri bilgi, beceri ve kazanımlarını aktaracakları videolarla Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Belgeseli hazırlanacak.

Bandırma Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Önder Turhan “Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün Evliya Çelebi projesine Koordinatör okul olarak başvurduk. Bizim projemiz yabancı dil eğitimi ile ilgili. Hem burada hem de sizler bizim okulumuza geldiğinizde tecrübe paylaşımlarıyla ve yapılacak olan etkinliklerle yabancı dil eğitimine katkıda bulunacağız. Çok güzel tecrübe paylaşımı yapacağına inanıyoruz. Bu etkinlikler bu açıdan çok önemli. Burada da bu proje ile çok daha yeni ufuklar, kardeş okuldan çok güzel örnek uygulamalar

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI