Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sigo: “5 bin 832 ton ayçiçeği alımı yaptık”

Bandırma Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Sigo, kampanya döneminde 700 ortaktan 80 milyon TL tutarında 5 bin 832 ton ayçiçeği alımı gerçekletirdiklerini açıkladı.

Bandırma Yağlı Tohumlar Tarım

Bandırma Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Süleyman Sigo, www.marmaraolay.net’e yaptığı açıklamasında 1 Eylül’de başlayan ayçiçeği alım kampanyasının 31 Ekim 2023 tarihi itibariyle sona erdiğini dile getirdi. Kampanya döneminde 700 ortak toplam 5 bin 832 ton ürün alımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Sigo, 80 milyon TL tutarındaki ürün bedelinin yüzde 50’lk kısmının ortaklara ödendiğini söyledi.

Sigo, geçen yıl 580 ortaktan 4 bin 331 ton ürün alımı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Bir çok üründe olduğu gibi küresel iklim değişikliğinin ayçiçeğinde de rekolte kayıplarına neden olduğunu vurgulayan Sigo “Bu yıl kooperatif olarak kampanya döneminde 5 bin 832 ton ürün almamızın nedeni ortak sayısının artmasıyla ilgilidir. Geçen yıl 580 olan ortak sayımız bu yıl kooperatif yönetim kurulumumuzun yapmış olduğu çalışmalar sonrasında 700’e çıkmıştır. Bu artış ayçiçeği ekim alanlarının artmasına dolayısıyla kooperatifimizin daha fazla ürün almasına neden olmuştur” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI