Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Siyasi çekişmeler Balıkesir’e zarar verdi”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Balıkesir’e siyasilerin kendi aralarındaki çekilmeleri çok zarar verdi”dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir’de yaşanan iç siyasi tartışmaların gelişmenin önündeki en büyük engel olduğunu söyledi. Kafaoğlu “Küçük yerlerde siyasi çekişmeler, dedikodular, hasetçilik çok olur. Balıkesir’e siyasilerin kendi aralarındaki çekilmeleri çok zarar verdi. Bu kavgalar kimseye fayda getirmedi. ‘Kavga olan eve kız vermezler’ derler. Kavga olan kente de sanayici gelmez. Güçlerimizi birleştirmemiz lazım. Kolektif aklı kullanmamız lazım. Belediye başkanlarının projelerinin halkın istekleriyle örtüşmesi lazım. Yaparsan karşılığı olmuyor, halk mutlu olmuyor, oy da gelmiyor. Toplumun öncelikleri çok önemli. Yerel yönetici toplumun en alt dinamiklerine kadar onların hissiyatlarını bilmesi lazım. Dayatmayı sevmiyor toplum” dedi.

-Hedefi büyük tuttu
Bugüne kadar Balıkesir’e sevgi ve barışı getirmeye çalıştığını dile getiren Kafaoğlu “Şehrin yöneticisi önce kendisiyle sonra çalışma arkadaşlarıyla, STK’larla ve kurum ve kuruluşlarla barışık olacak. Herkesin ayrı ayrı görevleri var. Önemli olan bunları bir araya getirmektir. Bunu yaptığımızı düşünüyorum” ifadesini kullandı. Kafaoğlu, “Balıkesir’deki 14 ilçe AK Parti’de, 5 ilçe CHP’de, 1 ilçe MHP’de. 24 Haziran seçimlerine göre 2 ilçeyi daha alıyoruz. Bütün ilçelerimizi almayı hedefledik. Bugüne kadar hiç alamadığımız ilçe Ayvalık. Onu da Cumhurbaşkanımızın bize verdiği sinerjiyle alacağız. 20 artı 1 yapmayı hedefliyoruz. İttifaklar bize katkı, enerji, sinerji sağlar, olumsuz bir şey olacağını sanmıyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamuoyunu bilgilendirin İYİ Parti Grup
Sıradaki Haber Çömez’den Sinan Ateş Açıklaması