" /> Şoför esnafına müjdeyi Başkan Çapar verdi – Marmara Olay

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şoför esnafına müjdeyi Başkan Çapar verdi

Şoför esnafına müjdeyi Başkan Çapar verdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi UKOME Genel Kurul toplantısında, kentteki taksi, toplu taşıma, köy minibüsleri ve servis ücretlerine değişik oranlarda zam yapılması kararı oy birliği çıktı. Karar, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın onayının ardından yürürlüğe girecek.

Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Osman Çapar, fiyatlara son olarak 17 ay önce bir düzenleme yapıldığını belirterek, “Bunu yapmak zorundaydık, çünkü maliyetimiz değişik oranlarda artış gösterdi. Mazot zammı, lastik fiyatları, aküsü, yağı birleştiğinde maliyetlerimiz oldukça artıyor. TEFE-TÜFE’yi de baz aldığınız zaman, bunun gerekliliğini anlayabiliriz. Şimdi UKOME’nin almış olduğu karar, Başkan’ın imzasına çıktıktan sonra uygulanacak. Hem Bandırmalıları hem de esnafımızı üzmeyecek bir karar olduğunu düşünüyorum. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Başkanvekili Yasin Sagay ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi UKOME Meclisine camiamız adına teşekkür ederiz” dedi.

Hatırlanacağı üzere, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon toplantısı öncesinde Bandırma Şoförler Odası’nda bir araya gelen servis taşıyıcıları zam talebinde bulunmuştu. Esnafın talebi Ulaşım Koordinasyon Genel Kurulunda ele alındı..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?