Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Sorunlarımız neden görmezlikten geliniyor?”

“Sorunlarımız neden görmezlikten geliniyor?”

Sağlık-Sen Balıkesir Şubesi sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirebilmek amacıyla araçlarıyla konvoy düzenleyerek Balıkesir Atatürk Şehir hastanesi önünde basın açıklaması yaptı. Sağlık-Sen Balıkesir Şube Başkanı Nihat Erzi yaptığı basın açıklamasında “Çok geç olmadan, yanlış üstüne yanlış yapmadan sağlık çalışanlarının sesi duyulmalı ve kangren halini almış sorunları çözülmelidir. Artık yeter. Alın teri ise alın teri, fedakarlıksa fedakarlık, cansa can. Biri de çıksın, sağlık çalışanları bunlardan beri desin. Elini vicdanına koyan hiç kimse bunu diyemez. O halde neden sorunlar görmezden, duymazdan, bilinmezden geliniyor” dedi.

-Çalışanlardan kadro güvencesi esirgeniyor

Sağlık çalışanlarının yükünün her geçen gün artığına dikkat çeken Erzi “Sözleşmeli istihdam modelinde çalışanlardan kadro güvencesi esirgeniyor. Sağlık çalışanlarının çocuklarına kreş imkanları çok görülüyor. Hemen her gün bir ya da birkaç sağlık çalışanı kör şiddettin kurbanı oluyor. Yıllardır konuştuğumuz döner sermaye adaletsizliğinde ve performans uygulamasında bir arpa boyu yol alınmadı. Bunlar bilinmeyen, görülmeyen sorunlar değil. En çok da bu nedenle üzülüyoruz. Ortak akıl ve alternatif çözüm önerilerine kapı aralandığında çözülmeyecek sorun olmadığı inancındayız. Önemli olan çözüm iradesinin ortaya konmasıdır. En altından en üstüne kadar hangi yetkili ile konuşsak bize hak veriyor, biliyoruz diyorlar. Ancak çözüm noktasında yeterince hassas hareket edilmediğini görüyoruz. Çözümsüzlük, adaletsizlik, aşırı iş yükü, şiddet sağlık çalışanlarının kaderi olamaz. Artık her seferinde tekrarlanan yanlışlıkların, haksızlıkların son bulması gerekiyor”ifadesini kullandı.

-Çıkmaz sokaktan geri adım atmaya davet ediyoruz

Ek ödeme yönetmeliğinin tümüne yönelik eleştirilerinin baki olduğunu dile getiren Erzi “İhtiyacı karşılamak üzere geçtiğimiz hafta yapılan düzenlemeyle iyi niyet ortaya konmuş ancak sahanın haklı beklentileri yine karşılanmamıştır. Sağlık-Sen olarak öneri ve eleştirilerimizi her daim yetkililerle paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz. Bizim bildiğimiz bir düzenleme, çalışanların hakkını, hukukunu gözetmek, alın terlerinin karşılığını vermek için yapılır. Düzenlemede genel hatlarıyla bir takım iyileştirmeler yapılmış olsa da binlerce sağlık çalışanı yine göz ardı edilmiştir. Çalışma barışı ve huzurunu bozan bu durumu asla kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. Biz, sağlık çalışanlarının hem gür sesi olmak hem de kazanım adresi olmak için bu yola çıktık. Üzerimize düşeni sonuna kadar yapmaya kararlıyız. Yetkililerden sesimizi duymalarını, artık biraz olsun sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmelerini bekliyoruz. Gidilen yol, yol değil, çıkmaz sokak. Sağlık çalışanları pandemi sürecinde bu ülkenin sigortası olduklarını bir defa daha kanıtladılar. O nedenle yetkililer, bu çıkmazdan bir an önce dönerek, sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmek mecburiyetindeler. Hiçbir şey için vakit geç değil. Unutmamak gerekir ki; çıkmaz sokakta geri adım atmak, ilerlemenin ta kendisidir. Vakit çok geç olmadan, yetkilileri sağlık çalışanlarının seslerini duyarak sorunlarını çözmek için girdikleri çıkmaz sokaktan geri adım atmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırmaspor 3 puanı tek golle aldı
Sıradaki Haber Bandırmaspor 3 puanı tek golle aldı