Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Sözleşmemiz devam ederken kapı önüne konulduk”

Teksüt Bandırma Basketbol Kulübünde

Teksüt Bandırma Basketbol Kulübünde işten çıkartılan antrenör ve çalışanlar ortak yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada “Tüm verilmiş fedakarlıkların yanında daha pandemi sürecinin etkisinin yeni yeni hissedildiği dönemde daha o ayın ödemelerini daha almamış çalışanların bir telefon ile işlerine son verilmesi bizleri çok üzdü. Gerekçeli sebep olarak sözleşmelerimiz devam ederken biz çalışanların kulübün önünü görebilmesi adına ve kulübün belirsizliklerini öne sürerek bizlerin önünü açmak için yapılmış bir hamlenin biz çalışanları daha da belirsizliğe sürüklemekten başka bir duruma sokmayacağı da gerçektir. Bunun dışında mağdur olan çalışanların kazanılmış haklarının yasal yollarla savunulması durumunun da gayet doğal karşılanacağı bizzat tarafımıza bildirilmiştir. Alt yapıdan oyuncu yetiştirme vizyonuna sahip ve bu vizyonu her fırsatta dile getiren bir kulübün ilk fırsatta devletin dahi işten çıkarmayı uygun görmediği bir dönemde alt yapı antrenörlerini ve çalışanlarını işten çıkarması ne kadar doğrudur” denildi.

-Mağduriyetlerimiz her geçen gün artıyor

Açıklamada “Tüm çalışanların yıllardır birikmiş tazminat haklarını da alamaması ve kulüp tarafından bu mağduriyet ile alakalı bir açıklama ve olumlu adım atılmaması da zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde mağduriyetimizi daha da arttırmıştır. Bizler kulüplerin zor süreçlerinde fedakarlıklar yapan tarafken zor dönemlerimizde de çalıştığımız kurumun bizlere destek olması en doğal beklentimizdir. Kulübüne karşı elinden gelen en iyi hizmeti veren bir çalışanın mağdur olduğunda hakkını savunması spor camiası ve kulübü tarafından bakıldığında farklı bir algı oluşturmamalıdır. Nitekim kulüplerin korunmasına ve devamlılığına yönelik haberler dikkatle takip edilirken kulüplerin sorumluluklarını yerine getirip getirmedikleri de aynı şekilde gözden geçirilmelidir. Her ne kadar bizler kurumsal bir organizasyonda çalıştığımızın bilincinde olsak da malzemesi insan olan ve bu mesleğe gönül vermişler olarak hep duygusal bağlar kurarak çalıştığımız bir ortamda tüm bu yaşanan sürece maalesef kurumsal yaklaşamıyoruz. Biz bu karara her ne kadar saygı duymuş olsak da o günden bu yana zor dönemlerden geçtiğimiz bugüne kadar herhangi bir geri bildirim alamamak ve bu şekilde değer görmek bizleri daha derinden yaralamıştır” ifadesi kullanıldı.

-Mağdur olmadığımız algısı oluşturulmak isteniyor

Açıklamanın devamında şunlara dikkat çekildi “Bu süreçten en az zararla daha emin adımlar ile ilerlemek isteyen yıllardır emek verdiğimiz kulübümüzü anlayışla karışlayan çalışanlar olarak bundan bu kadar zarar gören taraf olan bizlerin bu mağduriyetimizi hiçbir şekilde dile getirmemiş olmamız ve sessiz kalmamız mağdur olmadığımız algısı yaratmamalıdır. Takip eden süreçte çalışanlar olarak kazanılmış haklarımızın savunulması noktasında yasal yollara başvurmamız da en doğal hakkımızdır. Bizimle çalışılsın ya da çalışılmasın hala daha tek temennimiz nice yöneticiler, nice antrenörler ve nice oyuncular yetiştirmiş emek verdiğimiz kulübün aynı vizyon ile var olmaya devam etmesine yöneliktir. Bir diğer temennimiz ise bu mesleğe gerçekten gönül vermiş çalışanların haklarının korunması ve her şeyden önemlisi gönüllerinin kırılmamasıdır”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan,
Sıradaki Haber Karesi İHA Üssü’nde sona gelindi