Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Sponsor bulamamanın sebebi ekonomik kriz”

Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim

Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs, Banvit Basketbol Kulübünü ziyaret etti. Ziyarette Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç ve Başantrenör Hakan Demir’de hazır buulndu. Ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Örs, basketbol takımlarının ülkemizde ve AB’de sportif başarılar elde etmesine rağmen sponsor bulmakta zorlanmasının en önemli nedeninin ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz ile doğru orantılı olduğunu söyledi. Örs, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun son yıllarda basketbol kulüplerinin gelirlerinin büyütülmesi ve sürekliliği konusunda bir dizi çalışma yaptığının altını çizdi.

-Taraftar desteği önemli
Takımların sportif başarılarında taraftar desteğinin önemine dikkat çeken Örs, taraftarların basketbol müsabakalarına olan ilgisini son yıllarda arttığını ancak bunun yeterli olmadığını söyledi. İstanbul’da çok sayıda basketbol takımının bulunmasına rağmen Fenerbahçe ve Anadolu Efes’in maçları dışında oynanan müsabakalara taraftarların ilgisinin beklentilerin altında olduğunu dile getiren Örs, bunda müsabakaların televizyon kanallarında yayınlanmasının da önemli etkisinin bulunduğuna dikkat çekti.

-Dünya markası olmanın yolu
Türk Basketbolunun dünyada marka olabilmesinin yolunun AB ligine rekabetçi olmasından geçtiğinin altını çizen Örs, “Son yıllarda ülkemiz basketbolu AB’nin 3-4 ligiyle rekabet eder hale gelmiştir. Dünya markası olmanın yolu sadece AB ve uluslararası müsabakalarda alınan başarılardan da geçmiyor. Önemli olan sizin yetiştirdiğiniz geç yeteneklerin yurt dışındaki marka değeri yüksel olan lig ve takımlarda oynamasından geçiyor. 1-2 yıl içerisinde bu konuda önemli mesafe kat edeceğimizi düşünüyorum” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta
Sıradaki Haber Başkan Sünnet Törenlerine Katıldı