• DOLAR
  9,5362
  %0,59
 • EURO
  11,1419
  %1,04
 • ALTIN
  552,58
  %0,90
 • BIST
  1.522
  %0,18
“Spor salonu yapılacaktı şimdi ranta açıyorlar”

“Spor salonu yapılacaktı şimdi ranta açıyorlar”

Milli Emlak’a ait Kayacık Merasındaki 25 bin metrekarelik alanın Balıkesir Büyükşehir Belediyesine devir edilmesine siyasi partilerden tepki geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Dr Selim Panç Milli Emlak’a ait Kayacık Merasındaki 25 bin metrekarelik alanın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına sessiz sedasız devir edilmesine sert tepki gösterdi.

-Spor Salonu yapılması için tahsis edilmişti

Panç “Balıkesir Mera Komisyonu 2015 yılında bahse konu 25 bin metre karelik alanı 5 bin kişilik spor salonu yapılması kaydıyla vasıf değişikliği yaparak  Gençlik ve Spor Bakanlığına devir etti. Banvit Basketbol Kulübünün kapanmasının ardından bahse konu alan  tekrar Milli Emlak Genel Müdürlüğüne geçti. Bu alan bir süre sonra kimsenin haberi olmadan  Balıkesir Büyükşehir Belediyesine devir edildi. Büyükşehir Belediyesi bu alana Alış Veriş Merkezi yapılacağına yönelik ciddi duyumlarımız var” dedi.

 

-Yapamıyorlarsa araziyi Bandırma Belediyesine devir etsinler

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Meclisinin bir çok ilçedeki Milli Emlak’a ait arazilerin sessiz sedasız Balıkesir Büyükşehir Belediyesine devrini onayladığını anımsatan Panç “Bu duruma ilçe belediye başkanları bu arazilere ne yapılacağı konusunda hiçbir fikirlerinin olmamasından dolayı tepki gösterdiler. Bu arazilerin Milli Emlak’tan alınmasının amacı ranta çevirip ülkemizin en borçlu belediyesi olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarını kapatmaktır. Buradan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına çağrıda bulunuyoruz. Kayacık Merasında yer alan bu alana daha öncede kararı alındığı gibi spor salonu yapılmalıdır. Böylece bir çivi çakmadıkları Bandırma’ya bir faydaları olur. Bunu yapamıyorlarsa bahse konu 25 bin metrekarelik alanı Bandırma Belediyesine devir etsinler. Bandırma Belediyesi halkın kullanımına sunulacak bir spor tesisini şehre kazandırır” ifadesini kullandı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Biz bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bandırmamıza , Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin hiçbir katkısı, yatırımı yok.Başkan Yücel Yılmaz verdiği sözleri yerine getirmedi. Sahil bandının devri, liman üstü askeri alanın yaşam merkezine dönüştürülmesi yapılmadı.Bandırma Belediyesine olan borçlarının ödenmesi de yapılmadı. ….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?