" /> “Şubat sonunda ihaleye çıkıyor” – Marmara Olay

 • DOLAR
  %1,38
 • EURO
  %1,98
 • ALTIN
  %1,96
 • BIST
  %5,04
“Şubat sonunda ihaleye çıkıyor”

“Şubat sonunda ihaleye çıkıyor”

Bandırma Belediye Başkanvekili Onur Çon, Edincik eski belediye hizmet binasının hemen arkasındaki alana yapılacak kapalı pazar yerinin ihalesinin şubat sonunda yapılacağını söyledi.

Pazaryerinin iki katlı olarak planlandığını dile getiren Çon “İlk katında pazar alanı, üst katında ise oturma gurupları ve sosyal alanlar olacak şekilde tasarlanan projede; 80 adet satış tezgâh alanı, tuvalet, mescit, bebek emzirme odası ve zabıta noktası da yer alıyor. Projede Edincik’in en önemli geçim kaynaklarından olan zeytin üreticilerini de unutmadık.  Edincik su tipi zeytininin gerçek anlamda tanıtılması ve değerini bulması amacıyla, satış yerleri ve ofislerin de olacağı “Edincik Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanı” bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Yerel yönetim olarak Levent ve 100.Yıl Mahallelerine de pazaryeri yapacaklarını açıklayan Çon, plan değişikliğiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini, değişikliklerini tamamlanmasının ardından her iki pazaryerinin yapımıyla ilgili ihale sürecine başlanılacağını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?