Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Suç duyurusunda bulunacağız”

Tüketicileri Koruma Derneği Bandırma

Tüketicileri Koruma Derneği Bandırma Şube Başkanı Mehmet Tanrıkut, gazetecilere yaptığı açıklamada, yargı kararlarının ardından su abonelerinin 2016-1 Mart 2019 tarihleri arasında ödedikleri fazla su bedellerini Baski’den geri alabileceklerini söyledi. Tanrıkut, “Balıkesir İdare Mahkemesi 2016 yılında Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi tarafından tahsil edilen Bandırma’daki su ve atık su ücretlerinin haksız olduğu konusunda karar verdi. Konu Baski tarafından İstinaf Mahkemesine taşındı. İstinaf Mahkemesi, Balıkesir Bölge İdare Mahkemesinin bu kararını onadı. Bu kararın ardından su aboneleri 2016-1 Mart 2019 tarihleri arasında fazla ödedikleri su tüketim ve atık su bedellerini geriye dönük alabileceklerdir” dedi.

-Suç duyurusunda bulunacağız
Tanrıkut “Yargı kararına rağmen Bandırma’da ikamet eden tüketiciler geri dönük su fatura bilgilerini almak için Baski’nin Bandırma Şubesine gittiklerinde böyle bir haklarının olmadığı söylenerek geriye dönük tüketim bilgilerinin verilmediği yönünde ciddi duyumlar almaktayız. Tüm vatandaşlarımızın dilekçe verme, bilgi edinme ve yapılan hukuksuzluklarla ilgili yargı yoluna baş vurma hakları vardır. Bu bilgileri vermeyen Baski görevlileri suç işlemektedirler. Dernek olarak bu kişileri tespit etmemiz halinde savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” ifadesini kullandı.

-Kazanımların takipçisi olacağız
Baski yetkililerinin su abonelerine “Yok böyle bir şey. Tükder sizden para almak için böyle bir şey yapıyor” şeklindeki telkinlerinde bulunduğunu öne süren Tanrıkut “Dernek olarak yıllardır yüksek su faturalarının düşürülmesi konusunda çaba harcadık. Bu hukuksal kazanımın her zaman takipçisi olacağız. Derneğimiz tüketicilere verdiği destekten dolayı herhangi bir ücret talep etmemektedir. Derneğimiz üye aidatları ve gönüllü bağışlarla varlığını sürdürmektedir” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölgemizin en önemli tarım ürünlerinin
Sıradaki Haber FİDANCILIK SEKTÖRÜ MASAYA YATIRILDI