" /> Süngü’nün açıklamaları beni tatmin etmedi – Marmara Olay

 • DOLAR
  %1,14
 • EURO
  %1,25
 • ALTIN
  %0,70
 • BIST
  %3,37
Süngü’nün açıklamaları beni tatmin etmedi

Süngü’nün açıklamaları beni tatmin etmedi

Bandırmaspor’da, Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın siyasi geleceğini riske edecek kadar gündem oluşturan dedikodular Göksel Karlahan’ın “ben varım” demesinin ardından gelişmelerle ilgili nihayet bir açıklama Asbaşkan Bilgen Süngü’den geldi.
Süngü, kendisine yöneltilen birçok soruyu aydınlatıcı cevaplar vermezken bu toplantıda benim dikkatimi iki konu çekti. Süngü toplantıda “Şirketleşme çalışmaları yanlış anlaşıldı. Bizler şirket kurup hisseleri Bandırmalı iş adamları tarafından satın alınmasını düşünmüştük. “Kulübü satıyorlar durumuna getirildik” dedi ama Bandırma ile yakından uzaktan ilgisi olmayan iş adamlarıyla ve profesyonel menajer Süleyman Hurma ile önce İstanbul’da sonrada Bandırma Sanat Cafe’de kimler pazarlık yaptı? Bundan hiç bahsetmedi. Ayrıca şirketleşme konusunu hala sıcak tutarak 21 Haziran’da yapılacak genel kurulda şirketleşmeyle ilgili bir önerge verilirse görüşülür diyerek kafaları karıştırdı. Bu açıklamanın ardından kendi kendime acaba bir filim mi var diye düşünmedim desem yalan olur. Ancak Göksel Karlahan’ın böyle bir tezgâha düşeceğini tahmin etmiyorum.

Borcun kimden devir alındığını çözemedim
Toplantının ikinci konusu ise Bandırmaspor’un borcunun 12 milyon TL olduğunu açıklaması idi. Yalnız bu borcun kimden devir alındığını çözemedim. Mehmet Kılkışlı ve ekibi Erhan Elmastaş yönetimine kulübü 4 milyon borç ile devir etti. Bilgen Süngü Bandırmaspor’un ilk yönetiminde yoktu. Erhan Elmastaş’ın 2 ve 3’üncü yönetimlerinde görev aldı. Peki 7 milyon borç kimden devir alındı? Acaba 12 milyon TL olan bu borç 2017 Kasım ayında Elmastaş’ın sağlık problemlerinden dolayı istifa sonrasında atanarak gelen Hasan Çakmak’ın 6 ayda 5 milyon harcaması sonrasında mı oluştu? Doğrusu anlayamadım. Sezon bitiminin hemen sonrasında yapılması gereken basın toplantısı sonunda Asbaşkan Bilgen Süngü tarafından yapıldı. İyiki de yapıldı. Eğer biraz daha ertelenseydi son gelişmelerin bedelini yakın çevredeki birkaç kişinin yüzünden Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ödeyecekti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?