Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Süslü Kadınlar bisikletleriyle Bandırma sokaklarında

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekilmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun 2’incisi Bandırma’da gerçekleşti. Bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacı ile düzenlenen 2’inci Bandırma Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nda kadınlar rengarenk kıyafetleri, süsledikleri bisikletleri ve şarkılar eşliğinde ilçenin muhtelif cadde ve sokaklarında bisiklet sürdü. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu yıl yaklaşık 70 şehirde, yurt içi ve yurt dışında eş zamanlı olarak yapıldı.

-Türkiye’de 6’ıncısı Bandırma’da 2’incisi düzenlendi
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun ülkemizde 6’ıncısı Bandırma’da ise 2’incisinin düzenlendiğini açıklayan Etkinlik Sorumlusu Canan Topaloğlu, “Etkinliğin düzenlenmesindeki amacın kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etmelerine fırsat vermek ve güvenli bisiklet altyapısı desteğini pekiştirmektir” dedi. Bisikletin kent yaşamının bir parçası olduğunun altını çizen Topaloğlu, bisikletin çevreyi kirletmeyen, doğa dostu bir ulaşım aracı olduğunun vurguladı.

-Trafiğe bisikletli çözüm
Bisikletin yoğun kent trafiğine çözüm olabileceğine dikkat çeken Topaloğlu, “Eğer uygun “bisikletli ulaşım politikaları” olursa, işe veya ulaşacağımız herhangi bir yere rahatlıkla bisikletle gidebiliriz. Biz de dünyanın birçok yerindeki hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Buna dikkat çekebilmek amacıyla süslendik ve bisikletimizle yollara çıktık. Biz yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmadığından eminiz. Yollarda bisikletlilere saygı istiyoruz. Motorlu araçların hiçe saydığı birçok insanı bisiklet kazalarında kaybettik. Yollarda bisikletlerimizle çok ve görünür olursak, motorlu araç sürücülerinin farkındalığının artacağını düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Sıradaki Haber MESLEK İHTİSAS KOMİSYONLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI