Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Susurluk’ta kaçak mazot operasyonu

Susurluk’ta kurulu bulunan bir akaryakıt istasyonuna düzenlenen operasyonda gizli tank içerisinde 10 ton 760 kilo kaçak motorin ele geçirildi.

Susurluk’ta kurulu bulunan bir

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı gümrük muhafaza ekipleri, Susurluk’ta kurulu bulunan bir akaryakıt istasyonuna düzenlendiği operasyonda gizli tank içerisinde 10 ton 760 kilo kaçak motorin ele geçirdi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Alo 136 ihbar hattına yapılan Susurluk’ta bir akaryakıt istasyonunda mazota yağ karıştırıldığı ihbarı, Bursa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne iletildi. İhbar üzerine harekete geçen Bursa Gümrük Muhafaza ekipleri, ihbarda bildirilen akaryakıt istasyonu takibe aldı. Yapılan takipte kamyon şoförlerinin istasyonda sürekli aynı pompaya yanaştıkları tespit edilerek, pompada kaçak akaryakıt satışına imkan veren düzenek olabileceği değerlendirildi. Gün boyu süren takibin ardından akşam saatlerinde istasyona operasyon düzenlendi. Operasyonda yapılan ölçümlerde şüpheli pompadan alınan motorin numunesinden geçersiz sonuç alınması üzerine Susurluk Cumhuriyet Savcısından alınan talimatla istasyonda kapsamlı bir arama başlatıldı. İstasyon ve çevresinde yapılan aramada, istasyon çalışanları tarafından iptal edildiği söylenen ancak yerinden çıkarılmadığı görülen tankın gizli tank olarak kullanıldığı ve içinde 10 ton 760 kilo kaçak motorin bulunduğu ortaya çıkarıldı. Ayrıca istasyonda kullanılan bilgisayarda kullanılan bir programla yazarkasalardaki mali hafızaların silindiği anlaşıldı. Gizli tanktan akaryakıt satışına imkan veren düzenek gümrük muhafaza personelince sökülerek, ele geçirilen 10 ton 760 kilogram kaçak motorine el konuldu. Susurluk Cumhuriyet Savcılığının olayla ilgili başlattığı soruşturma devam ediyor

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs
Sıradaki Haber AHMET AKIN SUYA YÜZDE 15 İNDİRİM YAPTI