Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Süt Birlik’inde neler oluyor?

Gönen-Fındıklı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

Gönen-Fındıklı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Necmi Ayyıldız, “Gönen Süt Birliği seçimleri döneminde süt fiyatını arttıracağız, yem fiyatını düşüreceğiz, marketleri hizaya sokacağız diye ahkam kesenlerin bugün sesi çıkmıyor” dedi. Bugün itibariyle Gönen Süt Birlik ’inin yem fiyatlarını tolere etmekten uzak olduğunu öne süren Ayyıldız, Birlik ’in tarım marketin de mal kalmadığını, yöneticilerin Birlik’e uğramadığını, aidat borcu olan üyelere laboratuvar ve küpe hizmeti verilmeyen bir kurum haline geldiğini söyledi.

-Başlarını değil gövdelerini kuma gömdüler
Süt satışından ve desteklemelerden üye olup olmadığına bakmadan pay alan Gönen Süt Birlik ‘inin hizmet verirken üye olup olmadığına bakıp ikiyüzlü bir uygulama yaptığını dile getiren Ayyıldız, Birlik yönetiminin 1 yıldır süt fiyatının aynı kalması, yem fiyatının iki katına çıkması karşısında hiçbir toplantı, açıklama ve çaba sarf etmediğinin altını çizdi. Gönen’de kooperatifler ve üreticilerin son çırpınışlarını yaşarlarken seçimden önce ahkam kesenlerin başlarını kuma değil gövdelerini kuma gömdüğünü öne süren Ayyıldız “Bir Birliğin gücü üye sayısı, süt miktarı ve hayvan sayısıyla ölçülür diyen yeni yönetim, bir yıldan bu yana düşen hayvan sayısı, süt miktarı ve üye sayısına karşı neden kilini bile kıpırdatamaz haldedir” diye sordu.

-Birlik’e uğramaz hale geldiler
Devletin belirlediği fiyatlar üzerinden kendilerini eleştirerek seçim kazanan mevcut yönetimin bugüne kadar suspus olduğunu vurgulayan Ayyıldız “Mevki için birtakım kişilerin gazına gelip, yanlış eleştirilerle secim kazanıp koltuğa oturan Yüksek Sarık bugün yanındakiler tarafından yalnız bırakılınca ne yapacağını bilmez şekilde hareket etmektedir. Bir senedir bizim yaptığımız projeyi uygulamaya çalışmakta, süt fiyatı için, yem fiyatı için ve üyelere fayda sağlayacak hiçbir proje yapmamaktadır. Evet değerli üreticilerimiz, yaptıklarımız ve yapacaklarımız ortadayken tatlı yalanlarla sizi kandıran ve Süt Birlik ‘inin yetkisi dahilinde olmayan işleri yapacağız diyenler bugün Birlik’e uğramaz hale gelmiştir” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölgemizin en önemli tarım ürünlerinin
Sıradaki Haber FİDANCILIK SEKTÖRÜ MASAYA YATIRILDI