• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
“Tarım alanları sanayiye açılmamalı”

“Tarım alanları sanayiye açılmamalı”

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Bekir Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan’ı makamında ziyaret etti. Yaklaşık 30 dakika süren ziyarette MHP Bandırma Belediye Meclis Üyeleri Erol Çakır ve Harun Algül’de hazır bulundu.

-Tarım alanları sanayiye açılmamalı
Tarımsal ürünlerin büyük önem taşıdığı günümüzde tarımsal alanların yok edilmesinde kamu yararı bulunmadığını dile getiren Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan “Tarımın ve ona bağlı olarak gıdanın önemin ortaya çıktığı bir dönemde tarım arazilerinin sanayiye açılmamasını doğru bulmuyoruz. Bandırma ve çevresinin en önemli gelir kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Ancak son yıllarda ilçemiz genelinde sanayi yatırımlarında belirli oranlarda artış görüyoruz. Sanayiye karşı değiliz ancak tarım alanlarının sanayiye açılmasını da doğru bulmuyoruz. Bu tür yatırımlar Bandırma OSB örneğinde olduğu gibi elverişsiz tarım alanları üzerinde yapılması daha doğrudur” ifadesini kullandı.

-Tarım işçisi sıkıntısı yaşanıyor
Bölgede yaşanan tarım işçisi sorununa da değinen Tan “Ülkemizin yıllık 150 ton olan soğan tohumu ihracatının yüzde 51’i Bandırma’dan gerçekleşiyor ve üretilen soğan tohumları 28 ülkeye ihracat ediliyor. Ancak sektör buna rağmen tarım işçisi bulmakta sıkıntılar yaşıyor. İki kat işçi yevmiyelerinin verilmesine rağmen işçi bulamıyor” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?