Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Taşıma suyla değirmen döndürülüyor”

Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Sarı “Sağlıkla taşıma suyla değirmen döndürülmeye çalışılıyor”dedi.

Plan ve Bütçe Komisyonunda

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda görüşülen 2024 Yılı Sağlık Bakanlığı Bütçesinde konuştu. Balıkesir’in sağlık alanındaki eksikliklerini dile getiren ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan bu eksikliklerin bir an önce tamamlanması isteyen CHP’li Serkan Sarı, Balıkesir, Edremit ve Bandırma’da çok önemli bir ihtiyaç haline gelen Devlet Hastaneleri sorunlarına dikkat çekti.

Sarı, “2017 yılında yatırım programına alınan Balıkesir Devlet Hastanesi inşaatı yıllar geçmiş olmasına rağmen hâlâ başlamamıştır. Edremit Devlet Hastanesi Projesi yıllar geçmesine rağmen çözülememiştir. Yazın yaklaşık 2 milyon nüfusa ulaşan bölge halkı kapsamlı hizmet üretecek bir hastane beklemektedir. Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesiyle afiliasyon yapılarak eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürülmüş olmasına rağmen tıp eğitimi başlatılamamıştır. İlçe hastanelerinde birçok branşta uzman hekim bulunmamakta, bu hizmet geçici görevlendirmelerle çözülmek istenmekte, taşıma suyla değirmen döndürülmeye çalışılmaktadır. 2006 yılında kurulan Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültemizin de birçok eksiği bulunmaktadır. 286 yatak kapasitesine sahip olan tıp fakültemiz geçtiğimiz günlerde başlayan ek inşaatlarla bir miktar artacak olsa da yeterli hizmet alanına ulaşamayacaktır. Yaklaşık 1 milyon 250 bin nüfusa sahip olan ilimizin ihtiyaçlarını karşılamak için çok daha kapsamlı yatırımlara ihtiyacı vardır. Tıp fakültemizin birçok branşta eksiği de bulunmaktadır. Temel tıp bilimleri, dahili tıp bilimleri, cerrahi tıp bilimleri, çocuk psikiyatri ana bilim dalı gibi üniversitenin branş eksiklerinin acilen çözülmesi gerekmektedir”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI