Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tek rakibi Ömer Metin

Ömer Metin, Bandırma Bakkallar ve Bayiler Odası’nın 26.Olagan Genel Kurulu’nde tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Ömer Metin, Bandırma Bakkallar

Bandırma Bakkallar ve Bayiler Odası’nın 26.Olagan Genel Kurulu Kurtuluş Düğün Salonunda yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimleri Ömer Metin ve ekibi kazandı. Yönetim kurulu Haldun Özdoğan, Zekeriya Nalbantoğlu, Taner Bekiroğlu, Yüksel Çalışkan, Şenol Pekel ve Şeref Kalkandelen’den oluştu. Denetim kurulu ise Bülent İnce, Abdullah Ayyıldız ve Evren Uçar’dan oluştu.

-Esnaf kepenk kapatıyor
Genel kurulda konuşan Oda Başkanı Ömer Metin, 20 yıldır TBMM’de taslak olarak bekletilen büyük mağazalar kanununun Meclis’ten geçmesine rağmen bakkal esnafı için sevindirici olmadığını söyledi. Yerleşim merkezlerinde her geçen gün sayıları artan alışveriş merkezilerinin haksız rekabete neden olduğunu vurgulayan Metin, büyük alışveriş merkezleriyle rekabet edemeyen bakkal esnafının kepenk kapatmak zorunda kaldığını açıkladı.

 

-Haksız rekabetin önüne geçilmeli
Metin “Haksız rekabetin önüne geçilmesi için alışveriş merkezleri yerleşim yeri dışına çıkartılmalı, sayılarına kısıtlama getirilmelidir. Şehir merkezlerine kurulan alışveriş merkezlerinin vergi oranları yüksek tutularak yerleşim yeri dışına kurulmaları teşvik edilmelidir. Alışveriş merkezlerinin çalışma saatlerine sınırlama getirilmeli, AB ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de alışveriş merkezleri hafta içi 19.00, cumartesi 13.00 pazar günleri ise tamamen kapalı olmalıdır. Bakkalların birbirlerine rakip olmalarının önüne geçmek için aynı sokakta birden fazla bakkala ruhsat verilmemeli” dedi. 22 ila 06 saatleri arasında alkollü içki satışının yasaklanmasının bakkal ve büfeci esnafını olumsuz yönde etkilediğini dile getiren Metin, bu uygulamanın iptali için federasyonları kanalıyla dava açtıklarını söyledi. Yapılan konuşmaların ardından esnaf camiasına yönelik yapmış olduğu çalışmalarından dolayı Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve meslekte 25.yılını dolduran 18 üyeye oda yönetimi tarafından teşekkür plaketi verildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı