Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“TFF bize mayınlı tarlada maç yapın diyor”

Bandırmaspor Basın Sözcüsü Namık

Bandırmaspor Basın Sözcüsü Namık Havutça, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ‘in Liglerinin 12,13,14 Hazirandan itibaren başlayacağını açıklaması Kulüplerde büyük kaygı endişe ve soru işaretleri yarattığını söyledi. Havutça, Türkiye Futbol Federasyonunu virüs tehlikesinin Türkiye’de ilk yayılmaya başladığı dönemde takındığı hatalı tutumdan gerekli dersleri hala çıkarmadığını dile getirdi.

-Futbolcular denek değildir

Havutça “Salgın riskinin devam ettiği bir süreçte maçları başlatmak, futbolcuları mayın tarlasına sürmek, mayınlı arazide top koşturmak demektir. Futbolcuların denek olmadıklarını, hiçbirisinin sağlık ve hayat riskinin, sizin iddia ve bahis oyunlarından beklediğiniz ranttan çok daha önemli olduğunun bilinmesini isteriz.Bir futbolcunun dahi virüs bulaşmasının sorumluluğu artık Türkiye Futbol Federasyonu’nun üzerinedir. Bunu sadece biz değil Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da söylüyor” ifadesini kullandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Liglerin oynamasına ilişkin  “Türkiye Futbol Federasyonunun kararının sorumluğu kendilerine aittir” şeklindeki açıklamasını anımsatan Havutça “Bu açıklama sağlık açısından Bilim Kurulu’nun onayının olmadığını akıllara getirmektedir” ifadesini kullandı.

-Özdemir’den yanıt bekleyen sorular

Havutça, TFF Başkanı Özdemir’e “Kulüpler hazırlıklara başlarken test yaptırmak zorundalar,diyelim ki maçlar başladıktan sonra bir futbolcu testi pozitif çıktı, filyasyon kararları gereği bütün takım hatta o maçta oynayan rakip takım karantinaya alınmak zorunda olacak,karantina 14 gün uygulandığı düşünüldüğünde o takımlar maçlara nasıl devam edecekler? Berberlere bile getirilen mesafe kuralları sahada futbolcular arasında nasıl sağlanacak?”diye sordu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devrilen kaya yüklü traktörün sürücüsü
Sıradaki Haber Traktör devrildi:1 ölü