Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

THK Kurban Bayramı’na hazır

Memişler, Kurban Bayramı’nda THK olarak 10 bin adet koyun,2 bin adet keçi ve 6 ton sığır derisi toplamayı planladıklarını söyledi.

Memişler, Kurban Bayramı’nda THK

Türk Hava Kurumu Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler, Kurban Bayramı’nda 10 bin adet koyun,2 bin adet keçi ve 6 ton sığır derisi toplamayı planladıklarını söyledi. Kurban Bayramı’nın 1 ve 2 günlerinde 11 araç, 50 personel ile ilçe merkezi ve 22 kırsal mahallede Türk Hava Kurumu olarak deri toplayacaklarını açıklayan Memişler, toplanan derilerinin Bandırma Belediye Başkanlığına ait şantiyede işleneceğini dile getirdi. Vatandaşları hatalı kesim ve tuzlama yapmamaları konusunda uyaran Memişler, yanlış yüzme tekniği sonucu deride oluşan delikler ya da zamanında yapılmayan tuzlamadan dolayı derinin kalitesi ve ekonomik değerinin düştüğünü söyledi.

THK’dan tuzlama ve kesim uyarısı
Kurban kesimlerinin ehil ellerde yapılması durumunda ülke ekonomisinin ciddi kazanımları olacağına işaret eden Memişler “Ehil eller bıçağın derinin neresine değeceğini biliyor ama bunu bilmediğiniz zaman bıçağı kaçırınca deride kesik oluşuyor, bu kesik biraz derin olunca deride delik oluşuyor. Her bir delik ya da kesik derinin kalitesini ve ekonomik değerini düşürüyor. Kenarlardaki delikler telafi edilebiliyor ancak derinin ortasında yer alan delikler telafi edilemiyor. Bundan dolayı kurban derilerinin kesimi ve derinin tuzlanması çok önemlidir ”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ULUSLARARASI ÖDÜL SAHİBİ ‘EDİNCİK SU
Sıradaki Haber Edincik Sonunda Tescili Aldı