Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tıp Fakültesi’ne YÖK’ten onay çıktı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulmasına YÖK’ten onay çıktığı öğrenildi. Bakanlar Kurulu kararının ardından Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulmasına yönelik çalışmalara başlanacak,

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Bandırma Onyedi Üniversitesi bünyesinde tıp fakültesi kurulması taleplerinin Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onayladığını, Bakanlar Kurulunun onayının ardından fakültenin eğitim öğretime başlaması için çalışmalara başlanacağını söyledi. Hızla gelişen Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin 8 fakülte ile eğitime devam ettiğini söyleyen Subaşı, bu gelişmeyi tıp fakültesi ile taçlandırmak istediklerini belirtti.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’nün başvurusunun YÖK Genel Kurulunda başvurularının olumlu sonuçlandığını aktaran Subaşı, “Onaylandığı üzere üniversitemize açılacak 9. fakültemiz de tıp fakültesi oldu. Bakanlar Kurulunda onaylanmasından sonra hızlı bir şekilde fakültenin eğitim öğretime başlatılması için gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devrilen kaya yüklü traktörün sürücüsü
Sıradaki Haber Traktör devrildi:1 ölü