Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Toplu sözleşme masada bitti

Bandırma Belediyesiyle Genel İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri masada bitti.

Bandırma Belediyesiyle  Genel

Bandırma Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası arasında 55 kadrolu,438 şirket işçisini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Sosyal haklarda önemli artışların sağlandığı toplu sözleşmeye göre işçilerin maaşlarına bir önceki yıla göre yüzde 65.68 oranında zam yapıldı. Bandırma Belediyesi’nde düzenlenen toplu iş sözleşme törenine Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan Yardımcısı Aydın Yağar, Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı ve şube yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, toplu sözleşme sürecinde görüşmelerin karşılık anlayış ve iyi niyet çerçevesinde masada sonlandırılmasından büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Emeğin ve emekçinin, alın terinin hakkını veren bir belediye başkanı olmaktan gurur duyduğunu dile getiren Tosun,“ İmzaladığımız toplu sözleşmeyle çalışanlarımızı enflasyon karşısında ezdirmedik” dedi.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Bak bak sen sayın Tolga başkana işçinin emekçinin emeğinin karşılığını vermekten gurur duyuyormuş sormak lazım acaba 4 senedir nerdeymiş belediyeyi kim yonetiyormuş ozamnlar içinin alın teri yokmuymuş seçim var verelim seçim bittimi emekçi düşmanı olurlar hiç kimsenin şüphesi olmasın neyse daha yazılacak çok şey var ama buda biraz bazı şeyleri açıklar tabiki anlamak istiyene.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı