Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tosun Ambiante’de gövde gösterisi yaptı

Millet ittifakı Bandırma Belediye

Millet ittifakı Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun, Ambiante Düğün Salonu’nda düzenlediği geniş katılımlı bir toplantı ile meclis üyelerini ve projelerini kamuoyuna tanıttı. Toplantıya CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Fikret Şahin, Ensar Aytekin, Belediye Başkanı Dursun Mirza, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, İyi Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert, belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili katıldı. 28 yaşından beri Bandırma’ya hizmet etmek için çalıştığının altını çizen Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun “Bandırma’ya hizmet etme onurunu bana veren Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na, MKYK üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

-Bandırma’nın 4 ana sorunu var
Bu yola çıkmadan önce ilçeye bağlı 54 mahallenin sorunları ve beklentilerine yönelik bir anket yaptırdığını açıklayan Tosun “Kırsal mahallelerdeki problemlerin çoğu daha çok hükümetin uygulamalarıyla ilgili. Tarım sektöründeki artan girdi maliyetleri vb. Bandırma Belediyesi’ne olan ihtiyaçları yol ve altyapı ile sınırlı. Bandırma’nın merkez mahallerindeki problemler üç başlık adı altında sınırlanmış durumda. Bandırma’nın asıl problemi trafik, otopark, çarpık kentleşme buna bağlı olarak yeşil alan eksikliği ve her ne kadar Bandırma Belediyesi’nin görev ve yetkisine girmese de işsizliktir” şeklinde konuştu.

-Yatırımlarımızı adaletli yapacağız
Bandırma’nın 30 yıllık tarihi incelendiğinde tüm belediye başkanlarının projelerinin hemen hemen hepsinin aynı olduğunun altını çizen Tosun Seçilmemiz halinde yerel yönetim olarak hizmetlerimizde önceliğimiz çocuklar, kadınlar, engelliler ve bakıma muhtaçlara yönelik olacaktır.
Bu kesimlerin hepsiyle ilgili önemli projelerimiz var. Yerel yönetim olarak çok ciddi maliyetli projeler değil daha basit projelerle insanların hayatlarına dokunacağız. 160 bin bin nüfuslu bir kenti tek başımıza ve meclis üyeleriyle yönetmeyeceğiz. Bizler sivil toplum kuruluşlarıyla, meslek odalarıyla ve halkımızla Bandırma’yı yönetmeye talibiz. Uygulamaya koyacağımız projelerden toplumun tüm kesimleri faydalanacak. Yatırımlarımızı adaletli şekilde yapacağız. Her bölgenin kültürüne göre hareket edeceğiz” ifadesini kullandı.

-Bandırma’nın geleceğini planlayacağız
Önümüzdeki dönemin Bandırma’nın planlaması açısından çok önemli olduğunun altını çizen Tosun “Önümüzdeki dönem Bandırma’nın 50 yıllık geleceği planlanacak. Bandırma’nın sanayisi, kültürü, limanı ve üniversitesi bu 5 yıllık dönemde planlanacak. Bakanlık 1/100000’lik planları çizerek Balıkesir Büyükşehir Belediyesine gönderdi. Dursun Mirza başkanımızla birlikte 5 sene boyunca 1/5000’lik planların yapılması için Büyükşehir’de büyük mücadele verdik. İnşallah bu dönem 1/5000’lik planları tamamlayarak ardından ilçemiz geleceğine yön verecek 1/1000’lik planları Bandırma Belediyesi olarak hazırlayacağız. Yerel yönetim olarak çevre ve insan sağlığını tehdit etmeyecek yatırımları destekleyeceğiz. Böylece gençlerimizin istihdam engelini de aşmış olacağız” dedi. Tosun konuşmasının ardından ilçede uygulamaya koyacakları projeleri katılımcılara tek tek anlattı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı