Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tosun bastırdı, totem kaldırılıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Balık Haline üzerinde “Kuva-yi Milliye Şehri Balıkesir” yazılı bulunan totemin ilçe sakinlerinden gelen tepkiler üzerine kaldırılması talimatını verdi.

Konu Bandırma Grand Asya Otel’de yapılan Turizm Koordinasyon toplantısında gündeme geldi. Toplantıda bu konudaki görüşlerini açıklayan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun “ Geçmişten bu güne Balıkesir ve Bandırma arasında bir çekişme bulunmaktadır. Bandırmalıların gönlünde her zaman bir il olma isteği bulunmaktadır. Bu siyasetten spora kadar birçok alana yansımış durumdadır. Bizlerde kendimizi 10.5 olarak nitelendiriyoruz. Bu tüm Bandırmalıların kanına kadar işlemiş durumdadır. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ilçelerde yapacağı çalışmalarda o yerleşim yerlerinin hassasiyetlerini dikkate almaları gerektiğini düşünüyorum. Bu açıdan Bandırma Balık Halinde bulunan totemin kaldırılmasını talep ediyoruz”dedi. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Bandırma Balık Halinde üzerinde “Kuva-yi Milliye Şehri Balıkesir” yazılı totemin kaldırılması talimatını verdi.

YORUMLAR

2 adet yorum var

  1. Bu yaşanan saçma hadise bir Balıkesirli olarak bizleri son derece rencide etmiştir Bandırma insanın kendi milli değerlerine ne kadar duyarlı olduğunu bilen biri olarak bu konuda tepki gösterenlerin küçük bir azınlık olduğunu ve ne yaptıklarının farkında olmadıklarını düşünüyorum Balıkesir Kuvvay i Milliye nin doğduğu yerdir sadece şehir merkezi değil çevresiyle birlikte, bu gurur duyulacak bir özellik iken kendini bilmez bir kaç kişinin meydana sanki Ermeni bayrağı dikilmişcesine tepki vermesi ve gözleri dönmüşcesine öfke kusmaları doğrusu şaşkınlık yaratmıştır. Masum gibi görünen bu tepkinin altında Bandırmanın il olması iddiasından başka etkenler yatmakta ve göründüğünden daha tehlikeli ayrıştırıcı bir tutum olarak ortaya çıkmaktadır.Her gördüğü salataya elinde tuzlukla koşan işi gücü malumatfuruşluk olan gereksizlere de söylüyorum; Türkiye Cumhuriyeti Devleti milli sınırlar içinde bölünmez bir bütündür. Eğer bir gün olursa sadece il olacaksınız devlet filan değil tepki verirken saçmalamayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan,
Sıradaki Haber Karesi İHA Üssü’nde sona gelindi