Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tosun: “Herkes verdiği sözü tutsun”

Bandırma Belediye Başkanı Tosun, Küçük Sanayi Sitesi 2.etapla ilgili herkes Sanayi Sitesi esnafına verdiği söz tutsun”dedi.

Bandırma Belediye Başkanı Tosun,

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kayacık Merasındaki 486 bin 997 metrekare alanın yapı rezerv alanına dönüştürülmesine ilişkin kararı Bandırma’da polemik konusu oldu.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinin Bandırma Kayacık Merasındaki 486 bin 997 metrekare alanın yapı rezerv alanına dönüştürülmesiyle ilgili kararını gazetecilere değerlendirdi. Tosun, 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın gerekse kendisinin Küçük Sanayi Sitesi esnafına sanayi sitesinin genişlemesiyle ilgili sözlerinin bulunduğunu anımsattı.

Tosun “Verilen bu sözlere rağmen ilerleyen zaman diliminde Kayacık Merası’nın farklı amaçla kullanılacağını duyan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Yönetimi beni ziyarete geldi. Bizde bu konunun gerçekliğinin ne olduğu öğrenmek amacıyla Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin ilçemiz başkanları, ticaret odası ve borsası başkanları, esnaf odalarının başkanlarının içinde bulunduğu bir grupla Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret ettik. Bu görüşmede Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Cemal Öztaylan ve ilgili daire başkanları da vardı. Bu görüşmede Kayacık Merasındaki 725 dönümlük alanın Küçük Sanayi Sitesi genişleme alanı olmasına hep birlikte karar verildi. Bu görüşmede Büyükşehir Belediyesi bize bahse konu alanla ilgili Meclis’ten Sanayi amaçlı İmar Planı yapılması yönünde kararı almamız gerektiğini ifade etti. Bizde Bandırma Belediye Meclisi olarak 2 Aralık 2021 tarihinde oy birliğiyle bu yönde karar aldık. Bu Meclis kararını Büyükşehire gönderdik. Büyükşehir vasıf değişikliğiyle ilgili Mera Komisyonuna müracaat etti. Mera Komisyonundan ret cevabı geldi. Tüm bu gerçekler ortadayken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Eylül ayı 2. oturumunda Kayacık Merası’nda bulunan 486 bin 997 metrekare alanı yapı rezerv alanına dönüştürülmesiyle ilgili karar aldı. Bu alanın Mera Komisyonundan yapı rezerv alanı olarak çıkması durumunda Kayacık Merası’na yapılması planlanan Sanayi Sitesi 2.etabın yapılabilmesi söz konusu olmaz. Buradan herkese 2019’da Bandırma Sanayi Sitesi esnafına verdiği sözleri tutmaya davet ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı