Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tükder Baski’yi şikayet edecek

Tüketicileri Koruma Derneği Bandırma

Tüketicileri Koruma Derneği Bandırma Şube Başkanlığı, Baski’nin su faturalarına ilişkin Cumhuriyet Meydanında imza kampanyası başlattı. Toplanan imzalarla birlikte Tükder Başki’yi Balıkesir Ticaret İl Müdürlüğü’ne şikâyet edecek. Cumhuriyet Meydanındaki imza kampanyasına Tüketicileri Koruma Derneği Genel Başkanı Necdet Filizoğlu, Belediye Başkanı Dursun Mirza, Eğitim Sen Bandırma Şube Başkanı Mustafa Kocataş, Eğitim İş Bandırma Şube Başkanı Kadir Taylan, Emeklisen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış ve çok sayıda vatandaş katıldı.

-Bandırma en pahalı suyu içiyor
İmza kampanyasında konuşan Tüketicileri Koruma Derneği Bandırma Şube Başkanı Mehmet Tanrıkut, Baski’nin su fiyatlarının cep yaktığını söyledi. Bandırma’nın Büyükşehir Belediyesi ilçeleri arasında en pahalı suyu içtiğini anımsatan Tanrıkut “Karasi 1,63 Liradan, Manyas 1,88 Lira’dan Gönen 1,76 Lira’dan, Altı Eylül 2,07 Lira’dan, Bigadiç 1,5 Lira’dan Dursunbey 1, 63 Lira’dan su tüketim bedeli öderken Bandırma 5, 31 Lira su tüketim bedeli ödemektedir” dedi.

-Ortak su tarifesine geçilmeli
Baski’nin ilçelerdeki farkı su tarifelerinden vazgeçerek ortak su tarifesine geçmesi gerektiğinin altını çizen Tanrıkut “Bu yasal bir zorunluluktur. Su faturalarındaki Çevre Temizlik Vergisi dışında katı atık su bedeli de yargı kararlarına aykırıdır. Su faturalarında bugüne kadar uygulanan ve geçtiğimiz ay sonlandırılan indirimler kamuoyunu aldatmaya yöneliktir. Her ay su faturalarına TÜFE oranında yapılan zamlara da son verilmelidir”ifadesini kullandı.

-Baski ticari bir kurum değildir
Baski ticari bir kurum olmadığının altını çizen Tanrıkut “Baski, tüketicinin su kullanımını ticari bir anlayışla satamaz ve kar edemez. Baski kullanılan suyun bir ailenin asgari ihtiyaçlarını karşılayacak kısmından sonrasını faturalandırmalıdır. Belediyeler kamu yararı gözeten, sosyal, hukuksal, demokratik, şeffaf, hesap verebilir ve katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile yönetilmelidir” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı,
Sıradaki Haber CHP’Lİ SARI “AKMAN’IN ANNESİNİN İSYANINI DUYDUNUZ MU?”