Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tükder su fiyatlarını protesto edecek

Tüketicileri Koruma Derneği Bandırma

Tüketicileri Koruma Derneği Bandırma Şube Başkanı Mehmet Tanrıkut, “BASKİ’nin Bandırma’da atık su bedellerine yaptığı zam ile Bandırma ilçeler arasında 5,31 TL’lik zamla en pahalı suyu kullanan bir kent haline geldi” dedi. Tanrıkut “Bandırma’da 4 kişilik bir ailenin aylık su faturası ortalama100 TL’yi bulmaktadır. Bunun yanı sıra evlerde içme suyu olarak 8,50 TL tutarındaki damacana suların kullanıldığı düşünüldüğünde damacana suya yine 4 kişilik bir ailenin aylık ödediği tutar 80 TL’yi bulmaktadır. Bu da bir ailenin ortalama sadece 200 T.L tutarında aylık su gideri anlamına gelmektedir” ifadesini kullandı.

-Zamlar geri çekilmeli
Son zamanlarda muhtelif gıda ve diğer ürünlere gelen zam sağanakları ile birlikte açlık sınırı altında yaşayan işçi, memur ve emekliler için suya ayrılan pay aile bütçelerine ciddi darbeler vurduğunun altını çizen Tanrıkut “Oysa su kullanımı kamusal bir haktır. Temiz ve ucuz su kullanımı tüm insanların en temel haklarındandır. BASKİ kâr amacı güden bir ticari kurum olmadığı gibi halka suyu en ucuz şekilde sağlamakla yükümlüdür. BASKİ’nin Bandırma atık su fiyatlarına yaptığı son zamları geri alması için Bandırma Baski ödeme noktası önünde yapacağımız basın açıklamasına anlaşılmaz bir nedenle kaymakamlıkça izin verilmemiştir” şeklinde konuştu.

-Kaymakamlık izin vermedi
İlçe Kaymakamlığına vekaleten bakan Susurluk İlçe Kaymakamı Osman Ateş aynı zamanda İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı görevinde bulunduğunu anımsatan Tanrıkut “Tüketicilerin bu haklı talebini engelleme girişimini kınıyoruz. Tüm halkımızı ” su zamlarına hayır’ ‘demek için, perşembe günü saat 16.00’da belediye eski Hizmet binasında bulunan Dernek binamızda yapacağımız basın açıklamasına tüm halkımız davetlidir” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamuoyunu bilgilendirin İYİ Parti Grup
Sıradaki Haber Çömez’den Sinan Ateş Açıklaması