• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %0,46
 • BIST
  %1,92
Tüm aday adaylığını açıkladı

Tüm aday adaylığını açıkladı

26.dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak genel seçimlerde CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Tüm aday adaylığı müracaatını genel merkeze yaptı.

Tüm kimdir?

Balıkesir’den ön seçime girerek 2015 CHP Balıkesir milletvekili adayı olan Mehmet Tüm 1957 Kayseri – Sarız doğumlu. Kayseri Teknik Lisesi İnşaat ve Teknik Bölümünü bitiren Mehmet Tüm Bayındırlık bakanlığında işe girdi. Balıkesir’e tayini çıkan Mehmet Tüm çalışırken aynı zaman Balıkesir Necati Bey Akşam Eğitim Fakültesine devam etti ve buradan mezun oldu. Mehmet Tüm, 1990 Yılında Tüm Yapı İnşaat Limited Şirketini kurarak Bandırma ve Edremit’te inşaat işleri yapmaya başladı. 1994-1999 yılları arasında CHP Bandırma İlçe yönetim üyeliği ve Bandırma Belediyesi Meclis üyeliği yaptı. Sosyal Demokrasi Vakfı SODEV’in 2000 yılında Balıkesir temsilciliğini üstlenen Mehmet Tüm uzun yıllar aynı vakfın Türkiye Genel Sekreterliğini sürdürdü. CHP’den 26.dönem Balıkesir Milletvekili olarak görev yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Çok yanlış artık gençlerin önünü açılmalı.Bakın Cemal Öztaylan oğlunun önünü açtı bence Mehmet Tüm de bir kenara çekilip oğlu Ozan Tümü aday adayı olarak desteklemeliyedi.

 2. Evet aslında Mehmet bey artık torun büyütmeli ailede siyaset yapma sırası Ozan kardeşimde olmalıydı Vekillik Ozan Tüm e yakışır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?