Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tüm “ciddi bir tehlike bizi bekliyor”

Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, bireysel silahlanmanın önüne geçilmemesi halinde büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalınacağını öne sürdü.

Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm,

Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, bireysel silahlanmanın olağanüstü arttığı dönemde iktidarın harekete geçmesi, önlem alması gerektiğini söyledi. Çok büyük bir tehlikeyle karşı karşıya bulunulduğunu savunan Tüm, 25 milyon kaçak silahtan söz edildiğini, 2017’de çalıntı silah sayısının 107 bin olduğunu belirtti. Tüm, ciddi bir tehlikenin her gün kendilerini beklediğini, sokak ortasında, yaşam alanlarında insanların cinayete kurban gittiğini ifade ederek, “Bir yerde bir silah varsa bir gün mutlaka patlıyor; ruhsatlı, ruhsatsız, eğitimli, eğitimsiz fark etmiyor.” dedi.

-Silah sayısı arttıkça cinayet sayısı artıyor
Osmangazi Üniversitesinde bir araştırma görevlisinin silahlı saldırısı sonucu, aralarında dekan yardımcısının da bulunduğu 4 kişinin yaşamını yitirdiğini anımsatan Tüm, “Psikolojisi bozuk cani bile ruhsatlı silah bulundurabiliyor. O caninin, o silahı nasıl bulundurduğunu sorgulamak zorundayız. Sağlık raporları nitelikli olmuyor. Ülkemiz şiddet toplumuna dönüştü. Ruhsatlı, ruhsatsız, kayıp silahlara karşı denetimsizlik var. İktidar önlem almıyor. Hükümetin bireysel silahlanmaya göz yumması nedeniyle masum insanlar hayatını kaybediyor. Facebook’ta 300- 350 lira arası yarı otomatik silah satılmaktadır. Tüm dünya bireysel silahlanmaya karşı önlemler alıyor. Silah sayısı arttıkça cinayet sayısı artıyor. Bireysel silahlanmanın olağanüstü arttığı dönemde iktidarın harekete geçmesi, önlem alması gerekiyor.”ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı