Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tüm: “Tarımın başkenti dışa bağımlı hale geldi”

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, AK Parti’nin yanlış poltikalarından dolayı tarımın başkenti Balıkesir’i dışa bağımlı hale getirdiğini öne sürdü.

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, “Tarımın başkenti Balıkesir’i dışa bağımlı hale getirdiler. Kentte tarımın bitmesine yol açan sebeplerden biri de AKP’nin rant projeleridir.” dedi. Tüm, Türkiye’de ciddi bir yönetim krizi yaşandığını, iktidarın yanlış politikalarıyla hayatın her alanında yoksulluğun ve yolsuzluğun arttığını öne sürdü. Türkiye’nin kalıcı sorunlarının her ilde yakından hissedildiğini aktaran Tüm, seçim bölgesi Balıkesir’de vatandaşın ekonomik güçlükler ve işsizlikle mücadele ettiğini, kentten göçün arttığını ifade etti.
Tüm, bölgedeki tarımsal üretimin sona erdiğini, çiftçinin ve üreticinin zor durumda olduğunu savunarak, “Tarımın başkenti Balıkesir’i dışa bağımlı hale getirdiler. Kentte tarımın bitmesine yol açan sebeplerden biri de AKP’nin rant projeleridir. HES’ler, maden ocakları, barajlar… Doğal güzellikler ve turizm kaynakları rant yüzünden değerini kaybetmektedir. Bu projeler insan sağlığını da tehdit etmektedir”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET