Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tüm’ün hakaret duruşması 22 Ocak’a ertelendi

Balıkesir eski Milletvekili Mehmet

Balıkesir eski Milletvekili Mehmet Tüm, Meclis’te görev yaptığı sırada CHP ilçe kongresinde yaptığı konuşmalarda ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiasıyla yargılandığı davada 20 sayfalık savunma yaptı.
Balıkesir 6. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki savunmasında, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve ifade özgürlüğüne ilişkin kararlara yer veren Tüm, TBMM’de yaptığı konuşmalarına da yer verdi. Mahkeme heyeti, Tüm’ün Meclis’te yaptığı konuşmaların görüntüsünün istenmesine karar vererek, duruşmayı 22 Ocak’a erteledi.

Duruşma sonrası Balıkesir Adliyesi önünde açıklama yapan Tüm şu ifadeleri kullandı: “Bugün Balıkesir Adliyesi’nde Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiğimiz gerekçesi ile kinci defa yargılandım. Milletvekili olduğum dönemde yaptığım konuşmalardan bölümler alarak Cumhurbaşkanı’na hakaret ile suçlanıyorum. Oysa ki siyasetçinin görevi halkın çıkarlarını gözeterek, iktidarı denetlemek, sorgulamak ve ülke sorunlarına ilişkin görüş ve önerilerini paylaşmaktır. Bu da düşünce özgürlüğüne girer. Düşünce ve ifade özgürlüğü, herkese tanınmış bir haktır. Ben de ifade özgürlüğümü kullanarak inandıklarımı söyledim. Bu gün de yarın da söylemeye devam edeceğim. Ben bizi seçen insanlar adına politika yapıyorum. Hiçbir baskı beni inandığım yoldan ve haklı davamdan vazgeçiremeyecektir. Bugün beni yalnız bırakmayan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi’nde Emlak ve İstimlaktan
Sıradaki Haber Her gün yeni bir bombası patlıyor