Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ocaklar cinayetinin ardından

12.08.2019 tarihinde saat 22:30

12.08.2019 tarihinde saat 22:30 sularında Balıkesir – Erdek ilçesi Ocaklar çağlayan Aile Gazinosu’nda pompalı tüfekle saldırı olayı yaşanmıştır. Olayın faali durumundaki Erdem Turan 13.08.2019 tarihinde yakalanmış olup, soruşturma başlatılmıştır. Öncelikle saldırıda 2 kişi ağır yaralanmış olup yakınımız olan 10 yaşındaki Selin Cebeci yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermektedir. Yine küçük kızımızın annesi Yasemin Sinem Cebeci’de yaralılar arasındadır.

Konuyla ilgili dikkat çeken noktalar;
1. Olay faali şahıs Erdem Turan, Ocaklar çağlayan aile gazinosu güvenlik görevlisi Emrah Saltık ile olay gecesinden 1 gün önce bıçaklı yaralamalı tartışma yaşayıp 12.08.2019 gecesi olay yerine gelerek rastgele pompalı tüfek ile ateş açmış ve 2 kişi ağır olmak üzere 15 kişinin yaralanmasına sebep olmuştur. Ağır yaralı olan diğer vatandaşımız Bandırma Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetmiştir. Duyumlarımıza göre aynı mekan ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi çalışmasına ve eğlenceye devam edebilmiştir.

2. Selin Cebeci haberlerde yer aldığı gibi sokakta olmayıp mekânın içinde ailesiyle beraber oturmakta iken ağır yaralanmıştır.

3. Ağır yaralı olarak Bandırma Devlet Hastanesinde tedavi görmekte olan Selin Cebeci’nin ailesiyle, gerek Ocaklar Çağlayan Aile Gazinosunu temsilen gerekse olayın faali şahıs adına bazı kişiler ellerini kollarını sallayarak gelip arabulucuk adı altında aileyi taciz etmişlerdir. Gerek bir vatandaşımızın kaybı gerekse bir kız çocuğumuzun yaşam mücadelesi veriyor olması başta olmak üzere, sayfiye bir yer olan Erdek’ in iyice güvensiz bir yer haline gelmiş olması, bilinçsizce silahlanma gibi hususlar açısından, olayın büyük önem arz ettiğini düşünmekteyim. Ölümlerin sıradan olay olduğu, vatandaş olarak güvenliğimizin kalmadığı bu günlerde konunun kamuoyuna sizler gibi hassas gazetecilik yapan kurumlar tarafından yansıtılıp, sorumluların gereken cezayı alması için gerektiği gibi takibi en büyük arzumuzdur. Bizlerin ulaşabildiği ve aktarabildiği bilgiler bunlar olup, sizlerin değerlendirmesi ile detaylanacağına eminiz. Şimdiden teşekkürlerimizi iletiriz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral
Sıradaki Haber Yerel seçimde siyasetin nabzı yükseldi