Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Türkiye’de ilk olacak

Bandırma Belediye Meclisi, kırsal

Bandırma Belediye Meclisi, kırsal mahallerdeki kiraya verilen tarım alanlarındaki tahsilat kabiliyetini arttırmak için önemli kararlar aldı. Bu kapsamda ilçenin kırsal mahallerinden olan Doğa’daki toplam 662 dönüm arazi bu mahallede kurulu bulunan Güzelleştirme ve Yaşatma Derneğine 1 yıllığına tahsis etti. Belediye, Doğa Mahallesi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneğinden kira bedelini derneğin bu alanlar üzerinde ekeceği bakliyatın bir bölümünü alarak tahsil edecek.

Belediyenin tahsilat kabiliyeti artacak

Hatırlanacağı üzere, Bandırma Belediye Başkanlığı 2019 yılında 662 dönüm arazi için toplam 180 bin TL kira bedeli belirlemiş ancak bunun tahsili konusunda ciddi sıkıntılar yaşamıştı. Önümüzdeki yılda aynı sıkıntıları yaşamak istemeyen Bandırma Belediye Başkanlığı bu alanları Doğa Mahallesi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneğine 1 yıllığına tahsis ederek tahsilat kabiliyetini arttırmak istiyor.

-Ürünler ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak

Konuyla ilgili Meclis üyelerine bilgi veren Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun “Bu uygulamayla Bandırma Belediyesinin tahsilat kabiliyetini arttırmak istiyoruz. Geçen yıl bu alanlar için yerel yönetim kiralama bedeli olarak 180 bin TL fiyat belirlemişti. Kira bedellerinin tahsilatı konusunda ciddi sıkıntılar yaşadık. Bu yılda aynı sıkıntıları yaşamak istemiyoruz. Bunun için 662 dönüm alanı 1 yıllığına Doğa Mahallesi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneğine tahsis ettik. Belediye tahsis bedelini nakdi olarak değil Derneğin bu alanlar üzerinde ekeceği bakliyatın belirli bir bölümünü alarak tahsil edecek. Alınan bakliyatlar belediye başkanlığımız tarafından ilçedeki ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak dağıtılan ayni yardımlarda kullanılacaktır. Uygulamanın başarılı olması halinde bunu diğer kırsal mahallerimizde de uygulayacağız” dedi.  Projenin Meclis’teki oylamalarında MHP ve AK Partili meclis üyeleri çekimser oy kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuş Cenneti Kültür ve Turizm
Sıradaki Haber ATATÜRK NEREDE ?