Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Türkşen: biz satranç oynuyor onlar dövüşüyor

İyi Parti Kurucu Üyesi Türkşen “Millet ittifakı satranç oynuyor. Karşı taraf satranç oynamayı bilmediği için şahı veziri tokatlamaya ve yıkmaya çalışıyor”dedi.

İyi Parti Kurucu Üyesi

İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ali Türkşen, partisinin Bandırma İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Türkşen, basın mensuplarının geçtiğimiz günlerde İstanbul-Bağçılar İlçe Başkanı Gökhan Yiğit ve İyi Parti kurucu üyelerinden Mehmet Aslan’a yapılan saldırılarla ilgili sorularına yanıt verdi.

-Biz satranç oynuyoruz
Türkşen “Millet ittifakı satranç oynuyor. Karşı taraf satranç oynamayı bilmediği için şahı veziri tokatlamaya ve yıkmaya çalışıyor. MHP’lilerin İstanbul-Bağcılar’da eski yol arkadaşlarına bıçaklı ve sopalı saldırıda bulunmaları çok vahim. Mehmet Aslan’ın evinin kurşunlanması da çok organize bir iş. Bir torbanın içinde ateş edilerek ortada bir mermi kovanı bile ortada bırakılmamış. Bu gözdağı vermeye yönelik bir şey. Bu tür saldırılar benim yüreğimde bir yaprak oynatmıyor. Genel Başkanımız Meral Akşener’in de yüreğinde tedirginlik anlamında bir yaprak oynatacağını düşünmüyorum” dedi.

 

-Tahriklere kapılmayacağız
Yaklaşan seçimler öncesinde partilerine yönelik bu tür saldırıları beklediklerinin altını çizen Türkşen “Karşı taraf satranç oynamayı değil dövüşü biliyor. Bu tür girişimler demokratik anlamda elbette uygun değil. MHP Genel Başkanı Devlet-Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birbirlerine yönelik ağır hakaretlerinden sonra yan yana kol kola girip ittifak yapması anlamıyor ancak saygı duyuyorsam onlarında karşılılarındakilere saygı duymalarını beklerdim. Ama maalesef Türkiye böyle bir ülke değil. Şunu açıkça söylüyorum. Bizi yıldırmaları veya endişe kaptırmaları, sokağa çıktığımızda tedirgin olmamıza neden olacak herhangi bir durum asla söz konusu değildir. Biz tahrike kapılmayacağız. Böyle bir karşılık bekliyorlarsa bunu asla bulmayacaklar” ifadesini kullandı.

-Hapis yatarken bile hiç birisine eyvallah etmedim
Türkşen “Ben Kadıköy’de oturuyorum. Sosyal medyada nerede olduğum gün boyu bellidir. Evimde üç aşağı beş yukarı tahmin edilmektedir. Ben vapur kullanıyorum. Bisiklet kullanıyorum, yürüyorum, motosiklet kullanıyorum. Hiçbir endişemde yok. İsteyen yapmak istiyorsa buyursun yapsın. Bu cengâver bir şekilde ortaya çıkmak anlamında değildir. Benim tedirginliğim yok. Beni korkutacaklarını zannediyorlarsa su söylemek lazım bu şahsiyetler zamanında FETÖ ile kol kola iken bizleri 3,5 yıl hapis yatırıyorken hiç birisine eyvallah etmedim. Bugün sokakta dolaşmaktan da bir adım geri durmam. Beni korkutamazlar. Benim genel başkanımı zinhar korkutamazlar. Merak Akşener inadına etrafındaki korumalarını bırakır, kendisi öyle bir insandır. Hiç bizi korkutmaya kakmasınlar. Duvara yazı yazmakla, sosyal medyadan tehdit etmekle, evine kurşun sıkmakla olmaz o işler. Nereye varacaklar ne yapacaklar. Öldüreceklerse buyursunlar güçleri yetiyorsa ne yapacaksa yapsınlar” diye tepki gösterdi.

.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET