Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ulaşım AŞ beleşe çalışıyor

Bandırma Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bican “Şirket olarak günde 65 yaş ve üzerinde toplam 6 bin yolcu taşımasına rağmen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan ancak bunun binin parasını alabiliyor”dedi.

Bandırma Ulaşım AŞ Yönetim

2017 yılında 620 bin kişiyi ücretsiz taşıyan Bandırma Ulaşım AŞ’nin 2018 yılının ilk 4 ayında toplam 694 bin kişiyi ücretsiz olarak taşıdığı öğrenildi. 2017 yılının ilk 4 ayında taşıdıkları yolcu sayısının 3 milyon 185 bin kişi olduğunu açıklayan Bandırma Ulaşım Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican, 2018 yılının ilk 4 ayında ise taşınan yolcu miktarının 3 milyon 218 kişi olduğunu söyledi. Şirket olarak taşıdıkları yolcunun yüzde 20’lik kısmının ücretsiz taşındığını dile getiren Bican, 2018 yılının ilk 4 ayında ücretsiz taşınan yolcu sayısının 694 bin olduğunu kaydetti. Bican, taşımadan elde edilen gelirin ancak kredi ve akaryakıt ödemelerine yettiğini söyledi.

-6 bin yolcu taşıyorlar ama ……
Artan yakıt fiyatları, vergiler ve belediye payların şirket olarak içlerinden çıkamaz bir hale dönüştüğünün altını çizen Bican, “Gerek ülkemiz gerekse Balıkesir merkez ve ilçeleri de dahil olmak üzere hiçbir yerleşim yerinde 65 yaş üzerindeki vatandaşları taşıma rakamları Bandırma’daki kadar uçuk değildir. Şirket olarak günde 65 yaş ve üzerinde toplam 6 bin yolcu taşımamıza rağmen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan ancak 1000 kişinin parasını alabiliyoruz” dedi.

-Zor şartlar altında hizmet veriyoruz
Şirket olarak araçları yasaya uygun hale getirmek istediklerini dile getiren Bican “Bugüne kadar araçlarımızın yarısını değiştirebildik. Ancak 220 bin TL aldığımız araçlar 400 bin TL’ye, 310 bin TL’ye aldığımız araçlar ise 500 bin TL’ye çıktı. Bu fiyatlarla ve bu şartlarda araçlarımızı yenileyebilmemiz mümkün değildir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Şirket olarak alacağımız yeni araçların en azından bir bölümünü düşük kapasiteli ucuz maliyetli araçlarla yenilemek istiyoruz. Küçülerek işletme maliyetlerini düşürmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır” ifadesini kullandı. Bican, Bandırmalılara zor şartlar altında hizmet vermeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tabanca, av tüfeği, ve uyuşturucu
Sıradaki Haber 3 Tutuklama