Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ulaşımda temassız kredi ve banka kartları uygulaması başladı

Ulaşımda temassız kredi kartı ve banka kartları uygulaması Bandırma’da başladı.

Ulaşımda temassız kredi kartı

Ödeme teknolojileri öncüsü Mastercard’ın Kentkart iş birliğinde hayata geçirdiği “Temassız Mastercard Toplu Taşıma” uygulaması, Türkiye’de Mersin, Kocaeli, Muğla, Gaziantep ve Adana’dan sonra şimdi de Bandırma’da kullanıma sunuldu.
Dünyanın önemli şehirlerinde kullanılan Temassız Mastercard Toplu Taşıma uygulaması, Türkiye’de Mersin, Kocaeli, Muğla ve Gaziantep ve Adana’nın ardından Balıkesir’in Bandırma ilçesinde hayata geçirildi. Toplu taşıma araçlarını kullanan Bandırma sakinleri ve ziyaretçileri artık bozuk para ya da biletle uğraşmadan, ‘Tüm bankaların temassız özellikli kredi kartlarını bilet okuyucusuna yaklaştırarak ödemelerini yapabilecekler. Böylece, dünya genelindeki sayılı Akıllı Şehirler arasına dahil olan Bandırma’da toplu taşıma ödemeleri, daha basit, hızlı ve güvenli şekilde yapılabilecek.

-Büyük avantajlar sağlıyor
Bandırma Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican, Kentkart’ın iş birliği ile insanlara daha pratik, daha akıllı, daha güvenli çözümler sunduklarını söyledi. Bican “Hedefimiz, temassız uygulamalarının bulunduğu dünyanın diğer Akıllı Şehirlerinde olduğu gibi Bandırma halkına sunmak. Büyük avantaj sunan uygulama ile kullanıcılar yoğun şehir yaşantısı içinde ulaşım kartlarına dolum yapmak için vakit harcamıyor. Böylelikle Bandırma’da da akıllı ulaşım olarak bir ilke daha imza atmış olduk”dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ULUSLARARASI ÖDÜL SAHİBİ ‘EDİNCİK SU
Sıradaki Haber Edincik Sonunda Tescili Aldı