Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ülkü Ocakları’ndan maksatlı haberlere sert tepki

Ülkü Ocakları Bandırma Temsilcisi Yiğit Kesim, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün okullarda ülkücü propagandasına izin verdiği yönündeki maksatlı haberlere sert tepki gösterdi.

Ülkü Ocakları Bandırma Temsilcisi

Ülkü Ocakları Bandırma Temsilcisi Yiğit Kesim, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün okullarda ülkücü propagandasına izin verdiği yönündeki maksatlı haberlere sert tepki gösterdi. Kesim “Ülkü Ocakları Bandırma Temsilciği uzun süreden beri ilçede faaliyetlerine devam etmektedir. Ülkü Ocakları düşünüldüğü veya zannedildiği gibi gençlik kolları değil eğitim ve kültür vakfıdır. Bu da kurum adıyla belirtilmektedir. Bazı fitneci gurupların hakkımızdaki yalan ithamlarıyla bizleri yargılamaya kalkanlarda onların cehaletlerine kendilerini kaptırmışlardır. Milletimizi böylece hakkımızda cehalete yönlendirenler vatana ihanet etmişler demektir” dedi.

-Siyasi malzeme edilmesi maksatlı
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı temel kuruluş amacının vatana millete bilinçli, hayırlı, imanlı, devletine sağdık gençler yetiştirmek olduğunun altını çizen Kesim “Tüm milletimizin kendimize görev edindiğimiz gençlerimizi vatan aşkıyla yetiştirmek hususunda desteklerini esirgemeyeceğine eminim. Fakat siyasi çıkarlarını düşünerek bizi yanlış tanıtan ve yaptığımız faydalı çalışmalarımızı siyasete malzeme edenler çalışmalara direk karşı duran hainlerdir. Bu şahısların yaptığı önemsenmemelidir” ifadesini kullandı.

-Cehalet göstergesi
Uyuşturucuyla mücadele dikkat çekmek amacıyla “Asil kanı kirletme” sloganıyla bir kampanya başlattıklarını açıklayan Kesim “Bu kampanyadaki çalışmalarımız içinde yer alan orta öğretimdeki uyuşturucu kullanım ve satımlarını engellemek adına yapmış olduğumuz afişleri yanlış yönlendiren sahtekârlar amaçlarını anlamış değiliz. Basın yoluyla milletimizi yanlışa sevk eden art niyetlilerin bu mesleklerde bulunması çok tehlikelidir. Bu tür zihniyetlerin milletimizi aydınlatan olarak görülmesi de çok üzücü bir cehalet göstergesidir” dedi.

-Siyaset üstü bir çalışma
Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Kesim devamında şunları söyledi “Kampanyamıza ilçe kaymakamlığı belediye, emniyet müdürlüğü ve birçok dernek destek vermektedir. Bu kurumlar ile aramızdaki ilişkileri siyasete bağdaştıranların sosyal sorumluluklarının neler olduğu sorgulanmalıdır. Uyuşturucuya karşı olmak yerine Ülkü Ocakları’na karşı duranların bu kurumları konuya karıştırmaları niyetlerini ve kimliklerini belli eder. ”Asil Kanı Kirletme” adlı uyuşturucuya karşı mücadelede tüm vatandaşları siyaseti geride bırakarak desteklerini bekliyoruz”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor son olarak 2. Lig
Sıradaki Haber Fırtına gibi esecek